Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2013

ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΑΚ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...από τον Ερμή Αμυνταίου με σκορ 0-2. Οι φιλοξενούμενοι πατούσαν πιο καλά μέσα στο γήπεδο από την αρχή του αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν. Μετά από σύγχυση στα καρέ του ΠΑΣ. Οι παίχτες του ΠΑΣ στην επανάληψη προσπάθησαν να πιέσουν χωρίς να μπορέσουν να πετύχουν κάποιο τέρμα και οι παίχτες του Ερμή σε μία από τις γρήγορες αντεπιθέσεις τους κατάφεραν να πετύχουν και 2ο τέρμα και να πάρουν τους 3 πόντους της νίκης.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ (ΝΤΩΝΟΣ), ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΙΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΡΑΜΑ (ΜΗΝΟΣ), ΚΑΤΗΣ (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ), ΛΕΖΑΚΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ

ΝΙΚΗΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ 7-3 ΤΟ ΑΜΜΟΧΩΡΙ...

...χωρίς να πιάσει καλή απόδοση αφού μάλιστα βρέθηκε  2 φορές πίσω στο σκορ. Οι παίχτες του ΠΑΣ παίζοντας νωθρά κατάφεραν να γυρίσουν το αποτέλεσμα και να πετύχουν αρκετά τέρματα στο 1ο ημίχρονο γυρίζοντας το σκορ σε 6-2 με 4 τέρματα του Αντωνιάδη και 2 τέρματα του Χρυσοχοϊδη. Στο τελευταίο 5λεπτο της συνάντησης ο Γαζέας έκανε το 7-2 με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο τελευταίο της συνάντησης με ωραία προσπάθεια και σουτ απ' ε'ξω.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΠΑΤΙΛΗΣ (ΚΟΥΣΙΑΣ), ΓΙΩΣΗΣ (ΤΖΩΓΚΑΣ), ΠΑΛΙΑΡΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ, ΤΖΕΤΖΗΣ (ΓΩΓΟΣ), ΓΑΖΕΑΣ, ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ (ΠΕΡΣΙΔΗΣ), ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ

Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2013

ΠΡΩΤΟ Χ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Φλώρινας με αντίπαλο τον τυπικά γηπεδούχο Μέγα Αλέξανδρο στο ΔΑΚ Φλώρινας. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στις ευκαιρίες με τον ΠΑΣ να έχει καλή κατοχή αλλά να μην μπορεί να μετουσιώσει σε γκολ τις περισσότερες από αυτές. Την 1η καλή στιγμή του αγώνα είχε ο ΠΑΣ όταν σε κόρνερ του Κατή και λάθος έξοδο του Σιαμπανίδη ο Ε. Τασόπουλος έπιασε αδύναμη κεφαλιά και στην προσπάθεια του Τσιρώνη η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα με τον διαιτητή να καταλογίζει φάουλ. Στο 9΄ σουτ του Στάιου έξω από την περιοχή βγάζει ο Ναλπαντίδης. Στο 19΄λεπτό ατομική προσπάθεια του Ράμα και σουτ βγάζει με τα πόδια ο Σιαμπανίδης. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 21ο λεπτό με σουτ του Ντίνου έξω από την περιοχή αλλά οι παίχτες του ΠΑΣ ισοφάρισαν 8΄ αργότερα με κοντινό πλασέ του Θ. Τασόπουλου σε γλυκιά σέντρα του Γεωργόπουλου. Στο 31΄ σε σύγχυση στα καρέ του ΠΑΣ σε εκτέλεση κόρνερ η μπάλα βρήκε το δοκάρι. Στο 34΄ σέντρα του Γυφτόπουλου από αριστερά μόνος ο Λεζάκης με πλασέ στην κίνηση άουτ. Στο 35΄ κάθετη του Γεωργόπουλου στον Γυφτόπουλο που μπήκε μόνος του στην περιοχή έσκαψε την μπάλα που πέρασε πάνω από την εστία του Μέγα. Στο 39΄κεφαλιά του Μάγγου άουτ. Στο 41ο λεπτό σέντρα του Γεωργόπουλου ο Λεζάκης πλασέ λίγο έξω.  Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αλλά ο ΠΑΣ έχασε και πάλι σημαντική ευκαιρία με κεφασλιά του Γυφτόπουλου άουτ αλλά κατάφερε και προηγήθηκε στο 88΄ όταν ο Τασόπουλος Θ. πέρασε ωραία στον Κατή που έσπασε στον Παπαδόυπολο για το 1-2. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μωυσιάδης με κεφαλιά έκανε το τελικό 2-2.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΥΠΟΛΟΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε. (ΜΗΝΟΣ), ΚΑΤΗΣ, ΡΑΜΑ (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ) ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ. (ΤΣΟΥΛΗΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΕΖΑΚΗΣ

ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΜΗ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΠροΠαιδικό...

...στα πλαίσια των πρωταθλημάτων τμημάτων υποδομής της ΕΠΣ Φλώρινας. Οι παίχτες του ΠΑΣ αν και επέστρεψαν αργά τα μεσάνυχτα την προηγούμενη μέρα από τη διπλή εκδήλωση (Τουρνουά Γιώτσα - Τούμπα) κατάφεραν αν και με αρκετές ελλείψεις να συνεχίσουν με νίκες στα πρωταθλήματά τους με το ΠΑΙΔΙΚΟ τμήμα να δυσκολεύεται αλλά να παίρνει τελικά τη νίκη με σκορ 3-4 (Παλάντζας, Τζέτζης, Αποστολίδης, Γαζέας) και το Προπαιδικό να πετυχαίνει ευρείας έκτασης νίκης με αρκετούς παίχτες να βρίσκουν το δρόμο προς τα δίχτυα (Λιασόπουλος3, Γροσδάνης Π2., Γροσδάνης Β., Μπακάλης, Κοκαρόπουλος2, Γρηγοριάδης, Δημητριαδης, Μαργαρίτης)

ΠΑΙΔΙΚΟ: ΚΟΥΣΙΑΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΠΕΡΣΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΤΣΩΤΣΟΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΤΖΕΤΖΗΣ, ΓΑΖΕΑΣ, ΓΙΩΣΗΣ, ΠΑΤΙΛΗΣ, ΠΑΛΙΑΡΗΣ, ΤΖΩΓΚΑΣ, ΓΩΓΟΣ

ΠροΠΑΙΔΙΚΟ: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΑΡΛΙΚΗΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΠΑΝΟΥ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ Π., ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ, ΜΠΑΚΑΛΗΣ, ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ Β., ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ, ΜΑΛΟ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ Γ., ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ

ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 100 ΑΤΟΜΑ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΙΩΤΣΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ...

..πριν το ματς ΠΑΟΚ - ΑΣΤ. Τρίπολης το Σάββατο 19-10-13. Οι ποδοσφαιριστές, προπονητικό team και συνοδοί της Ακαδημίας ποδοσφαίρου του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ αναχώρησαν για τη διπλή αυτή εκδήλωση με 2 λεωφορεία και 8 αυτοκίνητα πραγματοποιώντας τη μεγαλύτερη εξόρμηση της ομάδας τα τελευταία χρόνια. Στον Άγιο Σπυρίδωνα Πιερίας πραγματοποιήθηκε όπως κάθε χρόνο το εσωτερικό τουρνουά του δικτύου PAOK FOOTBALL PRINTS της Ακαδημίας ΓΙΩΤΣΑ και ο ΠΑΣ Φλώρινα πήρε μέρος με 5 τμήματα και 80 ποδοσφαιριστές. Το παιδικό τμήμα 1999-00 αντιμετώπισε αρχικά την Ακαδημία Κρόνος Καστοριάς και επικράτησε με σκορ 3-1 (Αντωνιάδης 2, Χρυσοχοϊδης) και στην συνέχεια την τοπική ομάδα όπου νίκησε με σκορ 1-0 (Αντωνιάδης). Το Πρόπαιδικό τμήμα (2001) νίκησε στον 1ο αγώνα τον Ολύμπιο Λόφου με σκορ 2-0 (Mπακάλης, Γροσδάνης) και στο 2ο αγώνα νίκησε την Ακαδημία Γιώτσα με σκορ 1-0 (Τασομηνόπουλος). Το ΠροΠαιδικό τμήμα με ποδοσφαιριστές γεννημένους το 2002 νίκησε με σκορ 1-0 (Γροσδάνης) τον Πήγασο Σερρών και με το ίδιο σκορ τον Κρόνο (Γροσδάνης) ενώ το τμήμα 2003-04 ήρθε ισόπαλο με σκορ 0-0 με την Ακ. Γιώτσα και ηττήθηκε με σκορ 1-0 από τον Κρόνο. Οι προτζούνιορ κέρδισαν τον Ολύμπιο Λόφο με σκορ 3-4 (Μαρκούλης2, Παπαδόπουλος Θ.2), τον Πήγασο Σερρών με 1-0 (Παπαδόπουλος Α.) και ηττήθηκαν από τον Κρόνο με 2-0, ενώ τμήμα των BAMBINI έχασε από την Ακαδημία Γιώτσα με σκορ 0-3.

Στην συνέχεια η αποστολή του ΠΑΣ αναχώρησε για το γήπεδο της Τούμπας όπου παρακολούθησε τον Αγώνα ΠΑΟΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ Τρίπολης με σκορ 2-0 με τους νεαρούς ποδοσφαιριστές να ξεσηκώνονται στις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των 2 ομάδων.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ: ΚΟΥΣΙΑΣ, ΠΑΤΙΛΗΣ, ΓΙΩΣΗΣ Δ., ΠΕΡΣΙΔΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΓΑΖΕΑΣ, ΑΔΑΜ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ, ΠΑΛΙΑΡΗΣ, ΓΩΓΟΣ

ΠροΠΑΙΔΙΚΟ: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ Χ., ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ Π., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΜΠΑΚΑΛΗΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ ΠΑ.,ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ Β., ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ Γ., ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΔΑΪΚΟΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΜΑΪΝΟΣ, ΜΑΛΟ, ΜΠΕΛΛΗΣ, ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ Χ., ΠΑΝΟΥ, ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ, ΜΑΛΕΣΑΝΓΚΟΣ, ΤΣΑΡΛΙΚΗΣ

ΤΖΟΥΝΙΟΡ: ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ, ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ, ΜΠΑΛΙΑΣΗΣ, ΝΤΟΥΡΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΓΚΙΝΟΥΔΗΣ, ΡΑΧΩΒΙΤΣΑΣ, ΔΗΜΤΣΙΟΣ Σ., ΔΗΜΤΣΙΟΣ Λ., ΣΑΠΟΥΝΑΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ ΠΕ., ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ Α., ΓΙΩΣΗΣ Χ., ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ Γ., AMPNTAI, ΚΟΥΒΑΡΑΣ

ΠροΤΖΟΥΝΙΟΡ: ΣΔΗΡΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ Λ., ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ Ν., ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ, ΔΕΡΜΑΤΙΔΗΣ Α., ΛΑΒΑΣΙΔΗΣ, ΝΤΩΝΟΣ, ΚΟΪΔΗΣ, ΣΠΥΡΟΥ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΜΟΥΛΑΣ, ΚΩΝ/ΝΟΥ, ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ

ΒΑΜΒΙΝΙ: ΔΕΡΜΑΤΙΔΗΣ Ε., ΔΕΡΜΑΤΙΔΗΣ Δ., ΦΩΣΤΗΡΟΥΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΟΜΗΝΗΣ

Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2013

ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΗ ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ

Οι παίδες του ΠΑΣ (1999-00) το πρωί της Κυριακής 13-10-13 επικράτησαν της Θ. Φιλώτα με σκορ 2-0 στο ΔΑΚ Φλώρινας για την 3η αγωνιστική του Παιδικού πρωταθλήματος της ΕΠΣ Φλώρινας. Οι παίχτες του ΠΑΣ για άλλη μία φορά δημιούργησαν και έχασαν αρκετές ευκαιρίες με τους Αντωνιάδη, Τζέτζη, Τσώτσο και Νάτση και κατάφεραν να προηγηθούν με πέναλτι που κέρδισε ο Αντωνιάδης και εκτέλεσε εύστοχα ο Περσίδης στο 14΄ ενώ στο 25΄ ο Αντωνιάδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με πλασέ μετά από ωραία προσπάθεια του Λιάσου.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ:  ΚΟΥΣΙΑΣ (ΠΑΤΙΛΗΣ), ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ Σ. (ΓΩΓΟΣ), ΠΕΡΣΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΛΙΑΣΟΣ (ΝΑΤΣΗΣ), ΓΑΖΕΑΣ (ΠΑΛΙΑΡΗΣ), ΤΣΩΤΣΟΣ, ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ, ΤΖΕΤΖΗΣ (ΤΖΩΝΓΚΑΣ), ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ

Οι Προπαίδες του ΠΑΣ επικράτησαν με σκορ 6-3 της αντίστοιχης ομάδας της Θύελλας Φιλώτα σκοράροντας μόλις στο 40ο δευτερόλεπτο του αγώνα όταν ο Τασομηνόπουλος σέντραρε από δεξιά και ο Λιασόπουλος με εναέριο πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ακολούθησε το 2-0 μετά από ωραία προσπάθεια και σουτ του Μαργαρίτη ενώ το 3-0 έγινε με κοντινό πλασέ του Μπακάλη. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν αρχικά μετά από αδράνεια της άμυνα του ΠΑΣ. Αλλά και πάλι Λιασόπουλος με ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το σκορ 4-1. Στο 2ο μέρος ο Κοκαρόπουλος με δυνατό σουτ έκανε το 5-1 ενώ το 6-1 έγινε με διαγώνιο στου και πάλι του Λιασόπουλου. Οι Φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με δύο γκολ σε 2 λεπτά για να γίνει το τελικό 6-3.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠροΠΑΙΔΙΚΟΥ: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ), ΠΑΝΟΥ (ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ), ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ Χ., ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ (ΙΩΑΝΝΟΥ), ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ Π (ΔΑΪΚΟΣ), ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ Π (ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ), ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ ( ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ Β.), ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ( ΜΠΕΛΛΗΣ), ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ (ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ), ΜΠΑΚΑΛΗΣ (ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ)

ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ Ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ 3-0 ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ήταν ανιαρό και μοιρασμένο με τις δύο ομάδες  να κάνουν πολλά λάθη στο χώρο του κέντρου του γηπέδου με τον ΠΑΣ να δημιουργεί την πρώτη καλή στιγμή του στο 23΄ όταν ο Παλικρούσης έβγαλε στον Γυφτόπουλο αυτός έστρωσε στον Λεζάκη αλλά το σουτ του τελευταίου πέρασε λίγο λαουτ, στο 38ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν μία καλή στιγμή σε κεφαλιά του Φουδούλη που πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Ναλπαντίδη. Στο 40΄ ο Γυφτόπουλος σούταρε έξω από την περιοχή με τον Πετίδη να διώχνει την μπάλα με ωραία απόκρουση. Στην επανάληψη οι παίχτες του ΠΑΣ ανέβασαν ρυθμούς και στο 60΄ο Τασόπουλος Θ. σέντραρε με το δεξί και ο Γυφτόπουλος που πήδηξε ψηλότερα από όλους με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 65΄ ο Σεκκουλίδης έβγαλε σε καλή θέση τον Γυφτόπουλο που πέρασε 2 αντιπάλους και έστρωσε στον Λεζάκη για το 2-0 ενώ στο 73΄ το σκηνικό επαναλήφθηκε από δεξιά με τον Σεκκουλίδη να δίνει στον Λεζάκη που έβγαλε σε καλή θέση τον Γυφτόπουλο για το 3-0. Στο 88΄ ο Θωμάς Τασόπουλος έβγαλε σε καλή θέση τον Παλικρούση που πλάσαρε πάνω στον Πετίδη ενώ στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενη έχασαν καλή ευκαιρία με το σουτ του Τάτε να αποκρούσει ο Ναλπαντίδης.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΡΑΜΑ (38΄ ΚΑΤΗΣ), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (75΄ ΝΤΩΝΟΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ.,ΛΕΖΑΚΗΣ (70΄ΜΗΝΟΣ)

ΔΙΕΘΝΗ ΦΙΛΙΚΑ ΜΕ THN FAIR PLAY OHRID Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στο γήπεδο του Παπαγιάννη εχθές το Σάββατο 12-10-13 με τους νεαρούς παίχτες των 2 ομάδων να ευχαριστιούνται το ποδόσφαιρο αφού ο καιρός μετά από αρκετές βροχερές μέρες ήταν "ανοιξιάτικος".  Στους 1ους αγώνες το πρόπαιδικό (2001-01) τμήμα του ΠΑΣ αναδείχθηκε ισόπαλο με σκορ 3-3 σε αγώνα 11ν11 έχοντας αντίπαλο μια πάρα πολύ καλή ομάδα. Το πρώτο γκολ για τον ΠΑΣ πέτυχε ο Κοκαρόπουλος μετά από πάσα του Μπακάλη ενώ ο Λιασόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για λογαριασμό της ομάδας του ΠΑΣ. Στο 49΄ ο Παλικρούσης πέτυχε το 3-1 αλλά οι φιλοξενούμενοι μέσα σε 2 λεπτά ισοφάρισαν το παιχνίδι. Ταυτόχρονα το τμήμα με παίχτες γεννημένους το 2003 ηττήθηκε με σκορ 2-6. Το τμήμα 2004 του ΠΑΣ Φλώρινα επικράτησε με σκορ 2-0, ενώ οι 2005+ ηττήθηκαν με σκορ 2-6.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΣ:
ΠροΠΑΙΔΙΚΟ: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΑΪΚΟΣ, ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ Χ., ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ ΠΑ., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ Π., ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΚΑΛΗΣ Μ., ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ Β., ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΜΑΛΟ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ, ΤΣΑΡΛΙΚΗΣ, ΚΩΣΤΕΝΗΣ

(2003): ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ, ΜΠΑΛΙΑΣΗΣ, ΡΑΧΩΒΙΤΣΑΣ, ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ Γ., ΔΗΜΤΣΙΟΣ Σ., ΤΣΟΥΤΣΟΥΛΗΣ, ΚΟΥΒΑΡΑΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ ΠΕ.ΑΜΠΝΤΑΙ

(2004): ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ, ΓΩΓΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΝΤΟΥΡΟΣ, ΧΑΡΑΒΙΤΣΙΔΗΣ, ΜΠΟΥΜΠΗΣ, ΓΚΙΝΟΥΔΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ Α., ΠΕΤΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΗΜΤΣΙΟΣ Λ., ΓΙΩΣΗΣ, ΔΟΛΙΔΗΣ

(2005+): ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΤΡΑΪΚΟΣ, ΜΠΑΚΑΛΗΣ Α., ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ Ν., ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ Σ., ΔΕΡΜΑΤΙΔΗΣ Α., ΔΕΡΜΑΤΙΔΗΣ Ε., ΔΕΡΜΑΤΙΔΗΣ Δ., ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ, ΚΩΝ/ΝΟΥ, ΣΠΥΡΟΥ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΣΟΛΑΚΗΣ, ΡΑΠΑΣΑΝΗΣ, ΝΤΩΝΟΣ, ΤΑΣΟΜΗΝΗΣ, ΦΩΣΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΑΒΑΣΙΔΗΣ, ΜΕΡΑΚΟΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ Α.

6η Συνάντηση Γονέων της Ακαδημίας του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ

Πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 11-10-13 η καθιερωμένη συνάντηση Γονέων που διοργανώνει η Ακαδημία Ποδοσφαίρου του ΠΑΣ Φλώρινα στην αίθουσα διαιτητών του ΔΑΚ Φλώρινας. Στην συνάντηση που συμμετείχαν πολλοί γονείς αλλά και οι νεαροί αθλητές του συλλόγου το προπονητικό team του ΠΑΣ Φλώρινα ανέλυσε το ετήσιο πλάνο προπονήσεων, αγώνων και εκδηλώσεων που θα πραγματοποιηθούν. Στο τέλος έγιναν εποικοδομητικές ερωτήσεις από την πλευρά των γονέων και των παιδιών ενώ ακολούθησε γόνιμη συζήτηση για οργανωτικά θέματα.

Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2013

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ...

...που πέρασαν και αυτοί από την Καλινίκη στα πλαίσια του Πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣ Φλώρινας με σκορ 0-2. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και έχασαν την 1η τους ευκαιρία με τον Λεζάκη στο 7΄ που σούταρε με το αριστερό και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Στο 14΄ο Γυφτόπουλος από ίδια θέση σούταρε με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να παραχωρεί κόρνερ. Δύο λεπτά αργότερα σε διπλή εκτέλεση κόρνερ του Τασόπουλου Θ., ο Τασόπουλος Ε. πήρε την 1η κεφαλιά και ο Τσιρώνης με γυριστό σουτ έκανε το 0-1. Στο 23΄ και πάλι με φάουλ του Τασόπουλου Θ. η μπάλα έφτασε στην περιοχή όπου ο Λεζάκης με κοντινό πλασέ έκανε το 0-2. Στο 33΄οι γηπεδούχοι είχαν μία καλή κεφαλιά με τον Μάλλιο να περνάει άουτ. Στο 38΄ οι γηπεδούχοι έμεινε με 10 παίχτες μετά την αποβολή του Κλάψη. Στο 41΄ ο Λεζάκης σέντραρε από δεξιά αλλά η κεφαλιά του Κατή πέρασε λίγο άουτ. Στο 43΄ ο Β. Τασόπουλος μπήκε στην περιοχή από αριστερά έσπασε την μπάλα αλλά η προβολή του Λεζάκη πέρασε λίγο άουτ. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αλλά στο 48΄ και πάλι σε φάουλ του Θ.Τασόπουλου ο Ε. Τασόπουλος δεν μπόρεσε να σκοράρει από καλή θέση. Από το σημείο αυτό του αγώνα και μετά ο ρυθμός έπεσε με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να μειώσουν αλλά τον ΠΑΣ να χάνει καλή ευκαιρία με τον Παλικρούση 86΄ να πλασάρει άουτ και στο 90΄ο Λεζάκης να στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια της Καλινίκης.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΚΑΤΗΣ (ΝΤΩΝΟΣ 70΄), ΡΑΜΑ (78΄ΔΟΡΗΣ), ΛΕΖΑΚΗΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ (58΄ ΜΗΝΟΣ)

ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ...

...νικώντας με σκορ 1-6 μέσα στην Καλλινίκη για το παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Φλώρινας μετά από έναν αγώνα που θα μπορούσε να πάρει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις αφού οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες. Το σκορ για τον ΠΑΣ Φλώρινα άνοιξε ο Αντωνιάδης στο 8ο λεπτό μετά από ωραία σέντρα του Λιάσου. Στο 16ο λεπτό ο Περσίδης με σέντρα σουτ διπλασίασε τα τέρματα για τον ΠΑΣ. Στο 39ο λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά με σουτ του Γεωργίου αλλά στο 57ο και στο 61ο λεπτό ο Αντωνιάδης με δύο σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε άλλα 2 τέρματα για τον ΠΑΣ. Στο 63ο λεπτό ο Αποστολίδης έπαιξε το 1-2 με τον Αντωνιάδη η μπάλα έφτασε στον Παλιάρη αλλά που πλάσαρε χαμηλά αλλά η μπάλα βρήκε στον αντίπαλο τερματοφύλακα και ο Αποστολίδης με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-5 ενώ στο 67΄ και πάλι ο Αντωνιάδης πέτυχε καρέ μετά από ατομική προσπάθεια και σουτ από γωνία σημειώνοντας το τελικό 1-6. Ο ΠΑΣ έφτασε πολλές φορές κοντά στο γκολ με τους Αντωνιάδη, Τζέτζη και Τσώτσο αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο άλλο γκολ.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΚΟΥΣΙΑΣ (ΠΑΤΙΛΗΣ), ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ (ΤΖΩΓΚΑΣ), ΠΕΡΣΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ (ΠΑΛΙΑΡΗΣ), ΓΑΖΕΑΣ (ΤΖΕΚΟΣ), ΤΣΩΤΣΟΣ, ΛΙΑΣΟΣ (ΓΩΓΟΣ), ΑΝΤΩΝΙΔΗΣ, ΤΖΕΤΖΗΣ (ΓΙΩΣΗΣ)