Κυριακή 30 Μαρτίου 2014

Νίκη στο "βαρύ" ΔΑΚ για τον ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...έναντι του Αίαντα Αμμοχωρίου με σκορ 5-1 στα πλαίσια του Πρωταθλήματος της ΕΠΣ Φλώρινας. Η ομάδα του ΠΑΣ εμφανίστηκε για άλλη μία φορά με ένα κράμα έμπειρων και αρκετών νεαρών ποδοσφαιριστών και μπήκε δυνατά στο παιχνίδι ανοίγοντας το σκορ στο 6ο λεπτό με προβολή του Γυφτόπουλου σε σέντρα του Λεζάκη. Στο 10ο λεπτό ο Λεζάκης μετά από κάθετη πάσα του Κυρκόπουλου μπήκε μόνος του στην περιοχή και πλάσαρε για το 2-0. Οι  φιλοξενούμενοι στο 15ο λεπτό μείωσαν με διαγώνιο σουτ του Μεταξά μέσα από την περιοχή σε 2-1. Από το σημείο εκείνο και πέρα οι παίχτες του ΠΑΣ έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τον Λεζάκη 2 φορές αλλά και τους Κυρκόπουλο, Γυφτόπουλο για να φτάσουμε στο 57΄ όπου ο Γυφτόπουλος στο ίδιο λεπτό είχε δοκάρι μετά από πάσα του Τασόπουλου και γκολ μετά από πάσα του Λεζάκη για το 3-1. Στο 75΄ ο Παρίσης έδωσε στον Λεζάκη που με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 4-1. Στο 80΄ και 81΄ είχαμε άλλες δύο καλές στιγμές με τον Αντωνιάδη που πέρασε ως αλλαγή για να φτάσουμε στο 89΄ όπου ο Τασόπουλος με ατομική προσπάθεια ξεμαρκαρίστηκε και με δυνατό σουτ έκανε το 5-1. Στον αγώνα έκαναν την πρώτη τους επίσημη συμμετοχή με το ανδρικό τμήμα του ΠΑΣ Φλώρινα άλλοι δύο νεαροί ποδοσφαιριστές ο προερχόμενος από τα τμήματα υποδομής Αποστολίδης Αναστάσιος που είναι και αρχηγός του Παιδικού τμήματος και ο νεοαποκτηθείς τερματοφύλακας Βύρων Σίσης που ήρθε στην ομάδα στη μεταγραφική περίοδο του χειμώνα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ (75΄ ΣΙΣΗΣ), ΡΟΥΦΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ (65΄ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ), ΠΕΤΡΟΥ, ΠΑΡΙΣΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΕΖΑΚΗΣ (75΄ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΩΤΣΟΣ

Κυριακή 23 Μαρτίου 2014

Έχασε ο ΠΑΣ Φλώρινα στο Αμύνταιο με σκορ 2-1...

...από τον τοπικό Ερμή σε ένα παιχνίδι που για άλλη μία φορά χρησιμοποιήθηκαν πολλοί νεαροί ποδοσφαιριστές από την ομάδα μας. Οι γηπεδούχοι με δύο γκολ που πέτυχε ο Νταμπίζας με κεφαλιά πήραν τη νίκη σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι ενώ το γκολ για τον ΠΑΣ πέτυχε ο Λεζάκης με προβολή μετά από πάσα του Παρίση. Πριν τα γκολ ο Κυρκόπουλος είχε ένα καλό σουτ που πέρασε λίγο έξω ενώ στο 55΄ ο Παρίσης είχε καλό διαγώνιο σουτ από την γωνία της μεγάλης περιοχής. Στο 85΄ ο Γυφτόπουλος με κοντινό πλασέ δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει για τον ΠΑΣ μετά από πάσα του Τασόπουλου.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΟΥΦΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ (55΄ ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ), ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΠΑΡΙΣΗΣ (77΄ΤΣΩΤΣΟΣ), ΔΟΡΗΣ, ΛΕΖΑΚΗΣ, ΠΕΤΡΟΥ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ (73΄ ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ)

ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΣΚΥΔΡΑΣ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ Ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

με 4 τμήματα μέσω του δικτύου PAOK FOOTBALL PRINTS σήμερα Κυριακή 23-3-14. Η αποστολή του ΠΑΣ αποτελούμενη από 50 νεαρούς αθλητές έφτασε στην πόλη του γειτονικού νομού και αγωνίστηκε με ομάδες της ευρύτερης περιοχής.  Για την ιστορία τα αποτελέσματα είχαν ως εξής:

ΠροΠαιδικό:
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - ΑΛΜ. ΑΡΙΔΑΙΑΣ 1-1(ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ)
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - ΑΚ.ΚΟΖΑΝΗΣ 0-1
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - Α.Α. ΣΚΥΔΡΑΣ 2-3 (ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ2)

Junior:
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - ΑΛΜ. ΑΡΙΔΑΙΑΣ 0-2
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - ΑΚ. ΚΟΖΑΝΗΣ 1-0 (ΝΤΟΥΡΟΣ)
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - Α.Α. ΣΚΥΔΡΑΣ 1-0 (ΝΤΟΥΡΟΣ)
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - ΑΣΤ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 0-0

ProJUNIOR:
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - ΑΛΜ. ΑΡΙΔΑΙΑΣ 1-1 (ΤΡΑΪΚΟΣ)
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - ΑΚ. ΚΟΖΑΝΗΣ 2-0 (ΤΡΑΪΚΟΣ, ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ)
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 0-0
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - ΑΑ. ΣΚΥΔΡΑΣ 1-1 (ΤΡΑΪΚΟΣ)

BABMINI:
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 2-3 (ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ2)
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - ΑΑ ΣΚΥΔΡΑΣ 2-1 (ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΝΤΩΝΟΣ)

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΣ:
ΠροΠΑΙΔΙΚΟ: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ Ε, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ, ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ Χ., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ Ι., ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΑΡΛΙΚΗΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΚΕΝΔΕΡΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ
JUNIOR: ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ, ΤΡΙΓΩΝΙΔΗΣ Π., ΜΠΑΛΙΑΣΗΣ, ΜΠΟΥΜΠΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ Α., ΜΠΟΥΤΑΚΗΣ, ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ Γ., ΚΟΥΒΑΡΑΣ, ΠΑΠΑΝΑΟΥΜ, ΡΑΧΩΒΙΤΣΑΣ, ΠΕΤΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΤΟΥΡΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Χ.
ProJUNIOR: ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Η., ΣΔΗΡΟΣ, ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ, ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΤΡΑΪΚΟΣ, ΔΟΛΙΔΗΣ
ΒΑΜΒΙΝΙ: ΚOΙΔΗΣ Κ., ΤΡΙΓΩΝΙΔΗΣ Ε., ΓΙΟΥΡΟΥΚΗΣ, ΛΑΒΑΣΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Νίκη για το ΠΑΙΔΙΚΟ ισοπαλία για το Προπαιδικό στον Φιλώτα.

Μία νίκη και μία ισοπαλία στα τμήματα υποδομής του ΠΑΣ Φλώρινα που συμμετέχουν στα ενωσιακά πρωταθλήματα υποδομών της ΕΠΣ Φλώρινας μέσα στον Φιλώτα με την τοπική Θύελλα. Οι Παίδες επικράτησαν με σκορ 1-4 με τον Αντωνιάδη να ανοίγει το σκορ με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Χρυσοχοϊδη και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Κοσαρλίδη στο 10ο λεπτό. Στο 28ο ο Τζέτζης με κεφαλιά έκανε το 1-2 μετά από κόρνερ του Λιάσου. Στο 58ο λεπτό ο Αντωνιάδης έβγαλε σε καλή θέση τον Κούσια που έκανε το 1-3 ενώ το τελικό 1-4 έκανε και πάλι ο Αντωνιάδης με πλασέ από κοντινή θέση. Οι Προπαίδες έμειναν δύο φορές πίσω στο σκορ με δύο σουτ των γηπεδούχων αλλά κατάφεραν να ισοφαρίσουν αρχικά με τον Λιασόπουλο και στην συνέχεια με τον Γρηγοριάδη.

ΠΑΙΔΙΚΟ: ΚΟΥΣΙΑΣ, ΓΙΩΣΗΣ, ΠΕΡΣΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΓΩΓΟΣ, ΓΑΖΕΑΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ, ΤΖΕΤΖΗΣ, ΠΑΤΙΛΗΣ, ΤΣΩΤΣΟΣ

ΠροΠΑΙΔΙΚΟ: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΛΛΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΣΚΕΝΔΕΡΗΣ, ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΜΠΑΚΑΛΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ, ΤΣΑΡΛΙΚΗΣ

Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014

ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΤΤΑ ΜΕ ΙΔΙΟ ΣΚΟΡ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-3...

...από τον Μέγα Αλ. Φλώρινας στο τοπικό ντέρμπι που πραγματοποιήθηκε στην κοινή έδρα των δύο ομάδων στο ΔΑΚ Φλώρινας. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν καλά στον αγωνιστικό χώρο και έλεγχαν την κυκλοφορία του παιχνιδιού και δημιούργησαν μάλιστα και μεγάλη ευκαιρία στο 5ο λεπτό όταν ο Τασόπουλος πέρασε κάθετη πάσα στον Λεζάκη που σε τετ α τετ από το ύψος της περιοχής πλάσαρε λίγο άουτ. Στο 20ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι με τον Ντίνο άνοιξαν το σκορ με πλασέ μέσα από την περιοχή. Στο 25ο λεπτό ο Γυφτόπουλος με κεφαλιά δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει το παιχνίδι ενώ τελικά η ισοφάριση ήρθε στην έναρξη του 2ου ημιχρόνου μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ του Τασόπουλου και κεφαλιά του Γυφτόπουλου μέσα από την αντίπαλη περιοχή. Η ομάδα του Μέγα πήρε και πάλι το προβάδισμα με κεφαλιά του Μητρούση στο 63΄ ενώ ο ΠΑΣ ισοφάρισε εκ νέου όταν σε αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ του Γεωργόπουλου η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σεκκουλίδης με προβολή την προώθησε στα δίχτυα. Στη συνέχεια στο 67ο και 68ο λεπτό είχαμε τη διπλή ευκαιρία με ατομική προσπάθεια του Κυρκόπουλου που σούταρε στην πρώτη περίπτωση από το ύψος περιοχής και πέρασε στο τετ α τετ στη δεύτερη τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά το πλασέ του κόπηκε πάνω στη γραμμή από την άμυνα του Μέγα. Λίγο αργότερα ο Τασόπουλος μπήκε στην περιοχή του Μέγα από αριστερά και πλάσαρε στην απέναντι γωνία με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ. Οι παίχτες του Μέγα έχασαν και αυτοί με την σειρά τους μία καλή ευκαιρία με πλασέ του Ντίνου μέσα από την περιοχή που έβγαλε ο Ναλπαντίδης. Στο 80΄ έγινε η φάση που έκρινε το τελικό αποτέλεσμα όταν σε μια διεκδίκηση της μπάλας στην περιοχή του ΠΑΣ ο Μάγγος πήρε την μπάλα με το ΧΕΡΙ αυτή έφτασε στον Ντίνο που ανατράπηκε καθαρά με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σαπουντζής που έκανε το τελικό 2-3. Αξίζει να σημειωθεί ότι στην αναμέτρηση έκανε την 1η του συμμετοχή με το ανδρικό τμήμα του ΠΑΣ Φλώρινα ο γεννημένος το 1999 επιθετικός Αντωνιάδης Χρήστος .

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΡΟΥΦΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ (81΄ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ), ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΠΕΤΡΟΥ, ΜΗΝΟΣ (45΄ ΠΑΡΙΣΗΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΕΖΑΚΗΣ (55΄ ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ)

Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

ΜΕ ΤΡΙΑ ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΟΥ ΠΑΣ...

...έληξαν οι διεθνείς φιλικές αναμετρήσεις με την ομάδα Talent Bitola που πραγματοποιήθηκαν το πρωί της Κυριακής στο γήπεδο του Παπαγιάννη. Οι ΠΑΙΔΕΣ του ΠΑΣ επικράτησαν με σκορ 2-0 των γειτόνων με τους Χρυσοχοϊδη και Λιάσο να πετυχαίνουν τα τέρματα για την ομάδα μας. Το ΠροΠαιδικό τμήμα με τον Κοκαρόπουλο να έχει μεγάλα κέφια και να δίνει τρεις φορές την τελική πάσα με δύο γκολ με πλασέ του Γροσδάνη στο 1ο ημίχρονο και μία στον Τσαρλίκη στο δεύτερο να κάνει το τελικό 3-0 με διαγώνιο σουτ. To τμήμα Junior του ΠΑΣ πέτυχε μεγάλη νίκη με ανατροπή αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με σκορ 0-4 αλλά στην επανάληψη με ιδιαίτερο πάθος οι παίχτες του ΠΑΣ  πέτυχαν εφτά γκολ (Ντούρος3, Γκινούδης2, Ραχωβίτσας, Τριγωνίδης) κάνοντας μέσα σε πανηγυρισμούς το τελικό 7-4.

ΠΑΙΔΙΚΟ (1999-00):  ΚΟΥΣΙΑΣ, ΓΙΩΣΗΣ Δ., ΠΕΡΣΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ, ΓΑΖΕΑΣ, ΠΑΛΙΑΡΗΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ

ΠροΠΑΙΔΙΚΟ (2001-02): ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ Ε., ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ Χ., ΙΩΑΝΝΟΥ, ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΡΙΜΠΑΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ Ι., ΤΣΑΡΛΙΚΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ

JUNIOR (2003-04): ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ Α., ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ Γ., ΣΑΠΟΥΝΑΣ, ΓΚΙΝΟΥΔΗΣ, ΝΤΟΥΡΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΑΧΩΒΙΤΣΑΣ, ΠΕΤΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΝΑΟΥΜ, ΓΙΩΣΗΣ Χ., ΜΠΟΥΤΑΚΗΣ, ΤΡΙΓΩΝΙΔΗΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ Λ., ΓΩΓΟΣ

Σάββατο 8 Μαρτίου 2014

ΙΣΟΠΑΛΟ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-2 ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...με αντίπαλο την Ελλάς Α. Καλλινίκης σε έναν αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Καλλινίκης για να μην επιβαρυνθεί το ΔΑΚ Φλώρινας για τον αυριανό τελικό. Οι παίχτες του ΠΑΣ προηγήθηκαν με σκορ 2-0 με δύο γκολ του Αντωνιάδη με πλασέ στο 1ο ημίχρονο μετά από κάθετες πάσες του Γκούλου και του Λιάσου. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με τον Γεωργίου πριν τελειώσει το ημίχρονο και να ισοφαρίσουν στο 50ο λεπτό με σουτ έξω από την περιοχή.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΚΟΥΣΙΑΣ, ΓΙΩΣΗΣ, ΠΑΛΙΑΡΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΤΖΕΤΖΗΣ, ΓΑΖΕΑΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ, ΓΩΓΟΣ, ΠΕΡΣΙΔΗΣ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ

Κυριακή 2 Μαρτίου 2014

7o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΜΕ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ...

...διοργανώνει όπως κάθε χρόνο η Ακαδημία Ποδοσφαίρου του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ με την επωνυμία "ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ 2014" στο γήπεδο στολίδι του Παπαγιάννη Φλώρινας το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Μαϊου 2014. Στις προηγούμενες εκδηλώσεις έδωσαν το παρόν περισσότερες από 150 ομάδες με 1200 και πλέον νεαρούς ποδοσφαιριστές ενώ το 2ήμερο των αγώνων πραγματοποιούνται περισσότερες από 100 αναμετρήσεις με μοναδικό στόχο την συμμετοχή και τη διασκέδαση. Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ στο ΤΟΥΡΝΟΥΑ είναι ΔΩΡΕΑΝ για όλες τις ομάδες.

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ (2001-02) (9x9) Διάρκεια 25΄
ΤΖΟΥΝΙΟΡ (2003-04) (9x9) Διάρκεια 25΄
προΤΖΟΥΝΙΟΡ (2005-06) (7x7) Διάρκεια 25΄
ΜΙΝΙ (2007+) (5x5) Διάρκεια 25΄
· οι ομάδες που θέλουν να συμμετέχουν και με ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 1999-00 (11x11) να επικοινωνήσουν έγκαιρα με την διοργάνωση
ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΟΣ ΟΜΙΛΩΝ – ΑΓΩΝΕΣ:
Ø Η οργανωτική επιτροπή του ΤΟΥΡΝΟΥΑ είναι υπεύθυνη για τον καταρτισμό των ομίλων, την κλήρωση των αγώνων και την έγκαιρη ενημέρωση των συμμετεχόντων ομάδων.
Ø Οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα ένας με όλους για ένα ημίχρονο.
Ø Τα αποτελέσματα των αγώνων καθώς και η βαθμολογία δεν θα υπολογίζονται.
Ø Καθ’ όλη τη διάρκεια των αγώνων, θα υπάρχει παρουσία γιατρού στα γήπεδα
Ø Κάθε ομάδα έχει την υποχρέωση να δηλώσει εγγράφως ή τηλεφωνικώς συμμετοχή μέχρι 2-5-2014 και δεν είναι υποχρεωτικό να συμμετέχει με τμήματα σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες, ενώ μπορεί να συμμετάσχει και με 2 ή περισσότερα τμήματα σε κάθε ηλικιακή κατηγορία αν το επιθυμεί
Ø Οι ομάδες μπορούν να αγωνιστούν είτε μία είτε και τις 2 μέρες των αγώνων αν το επιθυμούν
Κάθε ομάδα έχει την υποχρέωση να παραδώσει στη γραμματεία των αγώνων κατάσταση συμμετοχής με τα ονόματα των παιδιών (παιχτών) και την ηλικία τους

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ: email: pasflorina.gmail.com
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ: 6976392636
Μπογδάνης Βασίλειος: τηλ. 6972022526

ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΑΜΜΟΧΩΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ...

...Φλώρινα με σκορ 3-2 στα πλαίσια του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Φλώρινας. Η ομάδα του ΠΑΣ παρουσιάστηκε με πολλές ελλείψεις αλλά έδειξε ότι διαθέτει βάθος και σίγουρα πολύ μέλλον αφού αγωνίστηκε με πολλούς ποδοσφαιριστές που μέχρι πέρυσι αγωνίζονταν στο παιδικό πρωτάθλημα. Την πρώτη καλή στιγμή του αγώνα είχε ο ΠΑΣ μάλιστα όταν ο Τασόπουλος στο 13ο λεπτό έβγαλε σε πλάγια θέση τον Γυφτόπουλο που σέντραρε από αριστερά με τον Κυρκόπουλο να πλασάρει άουτ πιεζόμενος. Οι γηπεδούχοι στο 28ο λεπτό είχαν κεφαλιά του Ρωμαίου στο δοκάρι και τρία λεπτά αργότερα σουτ του Δήμτση και πάλι δοκάρι. Στο 37ο λεπτό ο ΠΑΣ απάντησε στα δοκάρι με σουτ φάουλ του Τσιρώνει στο οριζόντιο. Στο 39ο λεπτό ο Ρωμαίος με φάουλ άνοιξε το σκορ. Ο ΠΑΣ κατάφερε να ισοφαρίσει με σουτ στην κίνηση του Κυρκόπουλου μετά από πάσα του Τασόπουλου στο 53΄. Στο 76ο λεπτό ατομική προσπάθεια του Ιωαννίδη που έδωσε στο Δαλάκη για το 2-1. Ένα λεπτό αργότερα ο ΠΑΣ ισοφάρισε και πάλι όταν σε σουτ του Τσιρώνη και ασταθή απόκρουση του Πετίδη ο Τασόπουλος από κοντά έκανε το 2-2. Στο 80΄ σε εκτέλεση φάουλ του Σιαμπανίδη, ο Σεκκουλίδης πέτυχε αυτόγκολ στην προσπάθεια του να απομακρύνει την μπάλα με το κεφαλί κάνοντας το τελικό 3-2.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ (30΄ ΔΟΡΗΣ), ΡΟΥΦΑΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΠΕΤΡΟΥ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΑΜΑ (63΄ΠΑΡΙΣΗΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ (81΄ ΤΣΩΤΣΟΣ)

ΜΕ ΝΙΚΕΣ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΠΑΙΔΙΚΟ & ΠροΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

Οι παίδες του ΠΑΣ Φλώρινα αν και παρουσιάστηκαν με αρκετές ελλείψεις πέρασαν το εμπόδιο του Βόρρα Αμυνταίου επικρατώντας εκτός έδρας με σκορ 0-1. Ο Σελεμίδης με σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 43ο λεπτό. Ενώ από 2 καλά σουτ είχαν και οι Λιάσος,  Αποστολίδης και Χρυσχοϊδης.

Στο πρωτάθλημα των ΠροΠαίδων ο ΠΑΣ επικράτησε του Μ.Αλ.Αετού με σκορ 0-9. Για τον ΠΑΣ με τον Μαργαρίτη να ανοίγει το σκορ μετά από σέντρα του Τασομηνόπουλου μόλις στο 1ο λεπτό. Στο 18΄ σε νέα σέντρα του Τασομηνόπουλου ο Κοκαρόπουλος με κοντινό πλασέ έκανε το 0-2. Στο 22΄ ο Τασομηνόπουλος αυτή την φορά πέτυχε γκολ μετά από ατομική προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 23΄ και 25΄ ο Κοκαρόπουλος πέτυχε 2 γκολ το ένα με σουτ έξω από την περιοχή και το άλλο με διαγώνιο σουτ μέσα από αυτή πετυχαίνοντας χατ-τρικ. Στο 35ο Λιασόπουλος μπήκε στον πίνακα τον σκόρερ. Στο 37ο λεπτό ο Ρίμπας έβγαλε σε καλή θέση τον Τσαρλίκη που δεν αστόχησε ενώ στο 45΄ οι δύο άλλαξαν θέση με τον πρώτο αυτή τη φορά να χρίζεται σκόρερ. Το τελικό σκορ έκλεισε με απ'ευθείας αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ του Κων/νίδη.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΣ (ΠΑΙΔΙΚΟ): ΚΟΥΣΙΑΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΓΩΓΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΤΖΕΤΖΗΣ, ΓΑΖΕΑΣ

ΠροΠΑΙΔΙΚΟ: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΚΕΝΔΕΡΗΣ, ΠΑΝΟΥ, ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΜΠΑΚΑΛΗΣ, ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΡΙΜΠΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΑΡΛΙΚΗΣ