Πέμπτη 18 Ιουνίου 2009

ΣΗΚΩΣΕ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΤΟ Προ-ΠΑΙΔΙΚΟ

Μετά από εκπλητική εμφάνιση κυρίως στο 20 ημίχρονο το προ-Παιδικό τμήμα του ΠΑΣ επικράτησε με σκορ 4-0 στον Μεγάλο τελικό επί της Αναγέννησης Πτολεμαϊδας και κατέκτησε τον τίτλο του Τουρνουά Περδίκκας 2009. Ο ΠΑΣ έδειξε από την αρχη οτι θα ήταν ο κυρίαρχος του παιχνιδιού αφού είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, δεν μπορούσε όμως να ξεκλειδώσει την σφιχτή άμυνα την Αναγέννησης. Στο 15΄ του αγώνα ο Δερμιτζάκης με έναν κεραυνό άνοιξε το σκόρ για τον ΠΑΣ και οι 2 ομάδες πήγαν με αυτό το σκορ στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο ο ΠΑΣ καθάρισε από την αρχή την υπόθεση "κούπα" με 2 έξοχα πλασαρίσματα του Τάσκα στο 28ο και 32ο λεπτό, ενώ το σκορ έκλεισε ο Κλάψης που εκμεταλλεύτηκε μια σύγχηση στην αντίπαλη περιοχή και από κοντά έγραψε το τελικό 4-0.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΓΙΑΝΓΚΟΥΛΙΔΗΣ (ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ), ΜΠΟΓΔΑΝΗΣ, ΜΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΑΝΟΥ, ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΛΑΨΗΣ, ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΖΗΛΑΚΗΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΤΣΟΡΛΙΝΗΣ, ΠΑΝΟΣ Ν., ΠΑΝΟΣ Σ., ΜΑΡΤΣΟΥΛΗΣ, ΔΟΡΗΣ

• Οι παίχτες του ΠΑΣ πανηγύρισαν έντονα την κατάκτηση του Τουρνουά του Περδίκκα αφιερώνοντας τη νίκη στην κερκίδα και στους γονείς τους που βρισκόταν εκεί.

• Για το Προ-Παιδικό τμήμα του ΠΑΣ ήταν η 2η κατάκτηση τουρνουά στη σεζόν 2008-09 μετά από αυτό του Φιλώτα.
  • Το γήπεδο στολίδι του Περδίκκα φτιαγμένο κυριολεκτικά σε μαγευτική τοποθεσία φιλοξένησε περισσότερους από 200 αθλητές κατά τις 5 ημέρες του Τουρνουά.
  • Τα τουρνουά συνεχίζονται για την συγκεκριμένη ομάδα την Παρασκευή στην Σιάτιστα και την προσεχή Τετάρτη στον Δήμο Αγ. Αναργύρων Καστοριάς

Δεύτερη θέση για την ομάδα JUNIOR του ΠΑΣ. Δεν τα κατάφερε ο έταιρος εκπρόσωπος τς ομάδας μας στον τελικό και ηττήθηκε με το βαρύ 6-0 από την Αναγέννηση Πτολ. Το σκορ του αγώνα είναι πλασματικό, αφού η ομάδα του ΠΑΣ μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και είχε πρώτη δύο καλές φάσεις με τον Ιωαννίδη χωρίς να μπορέσει όμως να καταφέρει κάτι το αξιόλογο. Το παιχνίδι εξελισσόταν σε μια δυνατή μονομαχία κυρίως στο χώρο του κέντρου αλλά στο τελευταίο λεπτό του 1ου ημιχρόνου μετά από λάθος της άμυνας του ΠΑΣ η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα της Αναγέννησης έδειξε την ανωτερότητά της σε όλους του τομείς και πήρε δίκαια τον τίτλο.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΠΑΤΙΛΗΣ (ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ Ν.), ΚΟΥΣΙΑΣ, ΔΟΥΚΑΣ, ΤΣΩΚΑΣ, ΠΙΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ Α., ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΜΠΙΒΟΛΤΣΗΣ, ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ, ΖΙΩΓΑΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ, ΤΣΩΤΣΟΣ

Στην κατηγορία Προ-Juior η ομάδα του ΠΑΣ συμμετείχε εκτός συναγωνισμού σε τουρνουά μεταξύ 3 ομάδων και έφερε τα εξής αποτελέσματα:

ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - Περδίκκας 1-1
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - Αετός Αθλοκ. 1-0

ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ - Μακεδονικός Κοζάνης 1-1

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΡΙΜΠΑΣ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΜΠΕΛΛΗΣ, ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ, ΜΟΥΛΑΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΔΗΡΟΣ, ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ, ΜΠΟΥΜΠΗΣ, ΠΑΝΟΥ Τ., ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΚΑΣ Α., ΜΠΑΚΑΛΗΣ, ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΙΟΥ, ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ