Κυριακή 1 Μαΐου 2011

Νίκη και Παραμονή...

...και μαθητικά για τον ΠΑΣ τρεις αγωνιστηκές πριν από τη λήξη του πρωταθλήματος. Ο ΠΑΣ επικράτησε του Δικ. Αετού Αγ. Παρασκευής με σκορ 1-0 μέσα στο ΔΑΚ σε ένα σχετικά καλό ποιοτικά παιχνίδι και για τις 2 ομάδες. Η ομάδα του ΠΑΣ χωρίς να πιάσει υψηλά επίπεδα απόδοσης κατάφερε με γκολ του Βσαιλείου στο 28ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή να προηγηθεί και ενώ έχασε άλλες 2 ευκαιρίες με τους Βασιλείου και Δόρη δεν μπόρεσε να διευρύνει το σκορ και να καθαρίσει από νωρίς την νίκη. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν κυρίως με κάποια σουτ έξω από την περιοχή του ΠΑΣ με καλύτερο αυτό του Βέρτκα να βρίσκει το δοκάρι του Τσουκαλά. Στην επανάληψη και από το 55ο λεπτό ο ΠΑΣ έχασε αναίτια τον Αρχηγό του Γλούφτση Θεόδωρο με κόκκινη κάρτα και από το σημείο εκείνο δέχθηκε μια πίεση από τον Δικέφαλο Αετό χωρίς όμως να ανησυχήσει ιδιαίτερα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΚΩΤΣΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΣΙΑΜΕΤΗΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΝΑΝΟΣ (ΠΟΝΤΙΚΗΣ), ΙΝΔΟΣ, ΔΟΡΗΣ (ΚΡΟΚΑΡΗΣ), ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΤΣΑΚΛΗΣ)