Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2013

ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ Ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ 3-0 ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ήταν ανιαρό και μοιρασμένο με τις δύο ομάδες  να κάνουν πολλά λάθη στο χώρο του κέντρου του γηπέδου με τον ΠΑΣ να δημιουργεί την πρώτη καλή στιγμή του στο 23΄ όταν ο Παλικρούσης έβγαλε στον Γυφτόπουλο αυτός έστρωσε στον Λεζάκη αλλά το σουτ του τελευταίου πέρασε λίγο λαουτ, στο 38ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν μία καλή στιγμή σε κεφαλιά του Φουδούλη που πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Ναλπαντίδη. Στο 40΄ ο Γυφτόπουλος σούταρε έξω από την περιοχή με τον Πετίδη να διώχνει την μπάλα με ωραία απόκρουση. Στην επανάληψη οι παίχτες του ΠΑΣ ανέβασαν ρυθμούς και στο 60΄ο Τασόπουλος Θ. σέντραρε με το δεξί και ο Γυφτόπουλος που πήδηξε ψηλότερα από όλους με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 65΄ ο Σεκκουλίδης έβγαλε σε καλή θέση τον Γυφτόπουλο που πέρασε 2 αντιπάλους και έστρωσε στον Λεζάκη για το 2-0 ενώ στο 73΄ το σκηνικό επαναλήφθηκε από δεξιά με τον Σεκκουλίδη να δίνει στον Λεζάκη που έβγαλε σε καλή θέση τον Γυφτόπουλο για το 3-0. Στο 88΄ ο Θωμάς Τασόπουλος έβγαλε σε καλή θέση τον Παλικρούση που πλάσαρε πάνω στον Πετίδη ενώ στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενη έχασαν καλή ευκαιρία με το σουτ του Τάτε να αποκρούσει ο Ναλπαντίδης.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΡΑΜΑ (38΄ ΚΑΤΗΣ), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (75΄ ΝΤΩΝΟΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ.,ΛΕΖΑΚΗΣ (70΄ΜΗΝΟΣ)