Δευτέρα 26 Μαΐου 2014

ΑΗΤΗΤΟΙ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΙ ΠροΠΑΙΔΕΣ - ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΗΣ

Με νίκη με σκορ 6-1 απέναντι στον Μελιτέα Μελίτης έκλεισαν τις υποχρεώσεις τους οι Προπαίδες (2001-02) του ΠΑΣ Φλώρινα και κατέκτησαν αήττητοι το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Φλώρινας έχοντας μία μόνο ισοπαλία στον εκτός έδρας αγώνα με τον Φιλώτα με σκορ 2-2. Οι παίχτες του ΠΑΣ άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με αριστερό βολέ του Κοκαρόπουλου και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν προς στιγμή με χτύπημα πέναλτι. Τα τέρματα του ΠΑΣ Φλώρινα διπλασίασε ο Δημητριάδης με απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ. Ο Κοκαρόπουλος μετά από πάσα του Μαργαρίτη έκανε το 3-1 με δυνατό συρτό σουτ στην απέναντι γωνία. Στην συνέχεια με 2 πέναλτι των Τασομηνόπουλου και Γροσδάνη το σκορ έφτασε στο 5-1. Το τελικό 6-1 έκανε ο Νικολάου με κοντινό σουτ.

Οι παίδες (1999-00) του ΠΑΣ Φλώρινα πήραν άτυπη για την ήττα της περασμένης δευτέρας και παίζοντας καλό ποδόσφαιρο για 20 περίπου λεπτά επικράτησαν με σκορ 2-0 της ίδιας ομάδας στο ΔΑΚ Φλώρινας. Η ομάδα του ΠΑΣ προσπάθησε να παίξει καλό ποδόσφαιρο και πέτυχε το 1ο γκολ με ωραία κίνηση και δυνατό σουτ του Αντωνιάδη στο 7ο λεπτό. Στο 18ο λεπτό ο Σελεμίδης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και ανατράπηκε στην αντίπαλη περιοχή με τον διαιτητή να καταλογίζει το πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος για το 2-0. Από εκεί και πέρα ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τον ΠΑΣ να έχει μερικές καλές στιγμές με Γώγο και Γαζέα να μην μπορούν να διευρύνουν τον δείκτη του σκορ. Οι παίχτες του ΠΑΙΔΙΚΟΥ που, μαθηματικά έχουν κατακτήσει τον τίτλο από την προηγούμενη αγωνιστική έχουν μία ακόμη αναμέτρηση με την Ακαδημία του Τσοτάκη το Σάββατο στις 11:00.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ:

ΠροΠΑΙΔΙΚΟ: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΣΚΕΝΔΕΡΗΣ, ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΜΠΑΚΑΛΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ, ΔΑΪΚΟΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ

ΠΑΙΔΙΚΟ: ΚΟΥΣΙΑΣ, ΠΑΤΙΛΗΣ, ΓΙΩΣΗΣ, ΠΕΡΣΙΔΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΓΑΖΕΑΣ, ΓΩΓΟΣ