Σάββατο 23 Αυγούστου 2014

ΠΑΣ Φλώρινα-Βέροια 3-3

Χτες στις 18:00 ο ΠΑΣ Φλώρινα στα πλαίσια  της μεταγραφής του Δόρη υποδέχτηκε στο γήπεδο του ΑΡΗ Παπαγιάννη ,σε φιλικό προετοιμασίας ,την ομάδα U17 της ΠΑΕ Βέροιας.Το φιλικό έληξε 3-3(Αγγλικό σκόρ)!!!με τις δύο ομάδες να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα.
Συμφωνήθηκε να παιχτούν τρία (3) ημίχρονα των σαράντα (40΄) λεπτών με απεριόριστες αλλαγές.Έτσι λοιπόν ο ΠΑΣ Φλώρινα παρατάχθηκε με τους:
Κόυσια, Γιανγκουλίδη, Ρούφα, Κλάψη, Γεωργόπουλο, Τασόπουλο, Γκατζόπουλο, Λεζάκη, Μίνο, Κατή, Γυφτόπουλο.
Το παιχνίδι ήταν ανοικτό με πολλά τρεξίματα και πολλές χαμένες ευκαιρίες από τον τυπικά γηπεδούχο ΠΑΣ.
Η ομάδα της Βέροιας προηγήθηκε στο 39΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι μετά από λάθος της άμυνας του ΠΑΣ και ανατροπή παίκτη της Βέροιας.0-1
Ο ΠΑΣ έκανε στο δεύτερο ημίχρονο μερικές αλλαγές αλλά και πάλι η Βέροια διπλασίασε τα τερματά της ύστερα από απευθείας χτύπημα φάουλ στο 55΄γράφοντας το 0-2.
Ξύπνησε στην κυριολεξία ο ΠΑΣ και στο 65΄μείωσε με πλασέ του νεοεισελθέντα Γιώργου Μαλεσάγκου γράφοντας το 1-2.
Στο τρίτο  ημίχρονο ο ΠΑΣ ισοφάρησε στο 90΄ με απευθείας χτύπημα φάουλ του Άγγελου Αλεξιάδη γράφοντας το 2-2.
Μετά από λίγο κοντά στο 100΄το φετινό απόκτημα του ΠΑΣ ο Άγγελος Αλεξιάδης με ωραίο σούτ έκανε το 3-2 .
Η μαχητική ομολογουμένως ομάδα της Βέροιας στο 106΄ μετά από λάθος - δώρο της άμυνας του ΠΑΣ ισοφάρησε σε 3-3 σκορ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της φιλικής αναμέτρησης
Με την ομάδα του ΠΑΣ επiσης αγωνίστηκαν oι :   Αποστολίδης,Γκούλος,Κυρκόπουλος,Καρακόλης,Αντωνιάδης,Παρίσης,Τσώτσος κι άλλοι.