Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2014

ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ Ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ ΣΤΟ ΑΡΜΕΝΟΧΩΡΙ...

...με σκορ 2-3 σε έναν αγώνα που λανθασμένα όλοι πίστεψαν πως είχε τελειώσει πριν σφυρίξει ο διαιτητής. Ο ΠΑΣ έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία μόλις στο 2ο αλλά και στο 4ο λεπτό μετον Τασόπουλο Θ. να μην μπορεί να νικήσει από καλή θέση τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στο 20ο λεπτό ο Γυφτόπουλος κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ο ίδιος για το 0-1. Στο 31ο λεπτό ο Μπάγας με έναν κεραυνό έκανε το 0-2 μετά από πάσα του Γκατζόπουλου, ενώ ο Τσίγλης είχε 2 καλές στιγμές με ισάριθμες κεφαλιές. Στην επανάληψη ο Γκατζόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-3 και στην συνέχεια θα μπορούσε να διευρύνει και άλλο το σκορ σε καλές στιγμές των Λεζάκη και Παρίση. Στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ με κεφαλιά του Κίσκα αρχικά και στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης με σκόρερ τον Τάτε στο τελικό 2-3 προκαλώντας ανησυχία στο στρατόπεδο του ΠΑΣΦΛΩΡΙΝΑ.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ: ΚΟΥΣΙΑΣ, ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ (60΄ ΠΑΡΙΣΗΣ), ΓΙΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΓΛΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΜΠΑΓΑΣ (72΄ ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ), ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ (50΄ ΛΕΖΑΚΗΣ). ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ.