Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2015

Ήττα στο τελευταίο λεπτό για το Παιδικό στην ΕΠΣ Κοζάνης

Την 2η ήττα τους στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κοζάνης γνώρισαν οι Παίδες του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ που έχασαν από την Αναγέννηση Πτολεμαϊδας με γκολ στο τελευταίο της συνάντησης. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν μουδιασμένοι και έμεινα νωρίς πίσω στο σκορ μόλις στο 8ο λεπτό της συνάντησης σε αδράνεια της αμυντικής γραμμής μετά από εκτέλεση φάουλ των αντιπάλων. Οι παίχτες του ΠΑΣ κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι και ισοφάρισαν με τον Χρηστάκη στο 50ο λεπτό. Από εκεί και πέρα ο ΠΑΣ έχασε τρεις μοναδικές ευκαιρίες με τους Λαζαρίδη, Γιορτζίνη και Γροσδάνη να μην μπορούν να δώσουν το προβάδισμα στην ομάδα μας και ο νόμος του ποδοσφαίρου ίσχυσε για άλλη μία φορά με το σφύριγματης λήξης του αγώνα για το τελικό 2-1.