Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2018

Ξέσπασε ο Π.Α.Σ Φλώρινα στη Θύελλα Φιλώτα... 9-0

Ξέσπασε σήμερα ο Π.Α.Σ Φλώρινα στο Γήπεδο του Δ.Δ Παπαγιάννη  απέναντι στη συμπαθή Θύελλα Φιλώτα καθώς της επιβλήθηκε με το ευρύ σκορ 9-0.
Στο 6΄ Ο Γιώργος Συμεωνίδης υποχρέωσε αμυντικό της αντίπαλης ομάδας να πετύχει αυτογκόλ αφού υπό την πίεση του αντί να διώξει μακρυά το βολέ  του επιθετικού του Π.Α.Σ την προώθησε στα δίχτυα...1-0.

Στο 13΄Μετά από έξυπνη ενέργεια ο Σταύρος Μητρεβόλης αφού ελίχθηκε έστρωσε στον επερχόμενο Ευθήμη Παλάντζα που με τσίμπημα της μπάλας την έστειλε στα δίχτυα 2-0 για τον Π.Α.Σ.
Στο 15΄ Ο Θοδωρής Βλαδίκας με ωραία ενέργεια εντός περιοχής με σουτ έκανε το 3-0.
Στο 17΄Ο Γιώργος Κωτσόπουλος με κοντινή κεφαλιά κάνει το 4-0 αφού προηγήθηκε κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι του Κώστα Ποντίκη μετά από σέντρα του Γιώργου Συμεωνίδη.
Στο 39΄Ο Γιώργος Συμεωνίδης μετά από μπαλιά του Σταύρου Μητρεβόλη κάνει με δυνατό γωνιακό σουτ το 5-0.
Στο 40΄ Ο Σταύρος Μητρεβόλης με δυνατό σουτ κάνει το 6-0 μετά από μπαλιά του Θοδωρή Βλαδίκα.
Στο 41΄Και πάλι ο Σταύρος Μητρεβόλης με ωραίο κλέψιμο μπαίνει εντός περιοχής και εύκολα κάνει το 7-0.
Στο 44΄ Γίνεται φάουλ εντός περιοχής με επικίνδυνο χτύπημα στο κεφάλι του Ευθύμη Παλάντζα... πέναλτι καταλογίζεται για τον Π.Α.Σ Φλώρινα. Ο προπονητής του Π.Α.Σ Φλώρινα Ηλίας Σολάκης δίνει εντολή να το εκτελέσει ο 14χρονος Παρασκευάς Καγιαλίδης που ευστοχεί 8-0 για τον Π.Α.Σ
Στο 46΄ Του Β΄ Ημιχρόνου Ο Βασίλης Καλογιάννης με κοντινό πλασέ έκανε το τελικό  9-0.

Για τον Π.Α.Σ Φλώρινα έπαιξαν:
Μαυρομάτης,Λυκούδης,Καγιαλίδης,Κωτσόπουλος,Βλαδίκας,
Γώγος,Παλάντζας,Ακριτίδης,Συμεωνίδης,Ποντίκης,Μητρεβόλης
Στο Β΄Ημίχρονο έπαιξαν αλλαγή οι : Μπιτσάνης Κώστας (που είχε και τα γενέθλιά του σήμερα),Μάρκου,Κων/νίδης,Καλογιάννης.