Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021

Διπλό του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ μέσα στο ΔΑΚ!

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε η ομάδα του ΠΑΣ Φλώρινα αφού επικράτησε του συμπολίτη Μέγα που ήταν τυπικά γηπεδούχος με σκορ 1-3. Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν ισορροπημένος με τους παίχτες του ΠΑΣ Φλώρινα να προσπαθούν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους αλλά με τους γηπεδούχους να είναι πιο επικίνδυνοι και να καταφέρνουν να ανοίξουν το σκορ στο 28΄όταν μετά από εκτέλεση φάουλ ο Ρωμαίος έγινε κάτοχος της μπάλας και πλάσαρε εύστοχα τον Τασόπουλο. Τρία λεπτά αργότερα ο ΠΑΣ έφτασε στην ισοφάριση με ένα από τα καλύτερα τέρματα που έχουμε δει τον τελευταίο καιρό όταν ο Παλιάρης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του από αριστερά και σέντραρε στην περιοχή με τον επερχόμενο Ποντίκη να κεραυνοβολεί τον αντίπαλο τερματοφύλακα με μονοκόμματο εναέριο πλασέ. Στην επανάληψη ο ΠΑΣ Φλώρινα ανέβασε στροφές και στο 59΄ ο Κυρκόπουλος Γ. είχε ένα σουτ στο δοκάρι ενώ στο 65ο λεπτό ο 14χρονος Δημήτρης Μιμιλίδης με σουτ βολέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-2. Δύο λεπτά αργότερα και πάλι ο Μιμιλίδης έκλεψε την μπάλα από τους αντίπαλους αμυντικούς μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε έξυπνα τον Τζημόπουλο ο οποίος με τα ακροδάχτυλα αντέδρασε σωστά. Στο 71΄ ο Ποντίκης σέντραρε από αριστερά και ο Κλάψης δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα από καλή θέση. Στο 83΄ ο Κλάψης έβγαλε το Ποντίκη σε θέση βολής και αυτός με πλασέ στην απέναντι γωνία έκανε το τελικό 1-3 για την ομάδα του ΠΑΣ Φλώρινα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ: ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΠΑΛΙΑΡΗΣ (ΝΤΟΥΡΟΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΛΑΣΚΗΣ, ΓΙΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ (ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ) , ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ (ΓΚΙΝΟΥΔΗΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΠΟΝΤΙΚΗΣ, ΜΙΜΙΛΙΔΗΣ (ΚΛΑΨΗΣ)