Κυριακή 21 Απριλίου 2024

Στο final4 του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κοζάνης η Κ14 και η Κ16 του ΠΑΣ Φλώρινα

Μετά την Κ16 που μία αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος έχει ήδη τσεκάρει το εισιτήριο της για την τετράδα του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κοζάνης ήρθε και η σειρά της Κ14 να προκριθεί στην τετράδα αποκλείοντας στον προημιτελικό τον Μακεδονικό Κοζάνης. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Κ14 του ΠΑΣ Φλώρινα έχει ήδη αναδειχθεί πρωταθλήτρια στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Φλώρινας. Συνεχίζει την προσπάθειά της στην Κοζάνη και στην φάση των 8 σε διπλούς αγώνες ήρθε δύο φορές ισόπαλη με τον Μακεδονικό αρχικά στην Πτολεμαϊδα με σκορ 1-1 (Κίσκας) και εχθές στην Νέα Νικόπολη Κοζάνης οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 3-3 σε έναν αγώνα διαφήμιση για το παιδικό ποδόσφαιρο. Η ομάδα μας προηγήθηκε με 0-2 με δύο γκολ του Κοκοβίδη αλλά οι αντίπαλοι ανέτρεψαν το σκορ πέντε λεπτά πριν την λήξη του αγώνα. Στο τελευταίο λεπτό ο ΠΑΣ ισοφάρισε με τον Πληκαδίτη και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην διαδικασία των πέναλτι όπου η ομάδα μας πήρε την πρόκριση με σκορ 4-5. Στους ημιτελικούς και τα δύο τμήματα του ΠΑΣ Φλώρινα θα αντιμετωπίσουν επίσης σε διπλούς αγώνες την ομάδα του ΠΑΟΚ Κοίλων.