Δευτέρα 18 Αυγούστου 2008

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗ

Την πρώτη του νίκη για τη σεζόν 2008-09 έστω και στην παράταση πέτυχε ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου Φλώρινας με σκορ 1-2.

Το παιχνίδι ήταν το πρώτο για τις δύο ομάδες στη φυσική τους έδρα και είχε συναρπαστική εξέλιξη.

Ο ΠΑΣ είχε την υπεροχή, χωρίς όμως να μπορέσει να καθαρίσει τον αγώνα στην κανονική διάρκεια. Στο 35΄λεπτό ο Κίλλης, μετά από πάσα του Μπαμπάρη, με πολύ δυανατό σουτ απο θέση μέσα αριστερά άνοιξε το σκορ, πετυχαίνοντας έτσι το 1ο γκολ της φετινής χρονιάς για τον ΠΑΣ.

Στο 65΄ ο Κάτης ισοφάρισε για τον Μέγα και το παιχνίδι οδηγήθηκε στη παράταση, αφού οι παίχτες της Φλώρινας δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν.

Στο 110΄ο Βασιλείου με κοντινό σουτ μετά από σύγχηση στην άμυνα του Μέγα έγραψε το τελικό 1-2.

Στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου της ΕΠΣ Φλώρινας, ο ΠΑΣ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ομάδα του Ηρακλή Αρμενοχωρίου