Κυριακή 26 Απριλίου 2009

ΝΕΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ

Με άλλο ένα ¨διπλό¨ συνέχισε την πορεία του προς τη λήξη του πρωταθλήματος η ομάδα του ΠΑΣ, αυτή την φορά μέσα στην έδρα της Προόδου των Κομνηνών. Οι παίχτες του ΠΑΣ ήταν σαφώς ανώτεροι από τους αντιπάλους τους και παίζοντας χωρίς καμία σκοπιμότητα και κανένα άγχος επικράτησαν δίκαια. Το σκορ άνοιξε ο Ανδρέας Μπαμπάρης μόλις στο 12΄ με πολύ ωραίο πλασέ μετά από εξαιρετική πάσα του Τζιώρα. Το 0-2 έγραψε με κεφαλιά ο ίδιος ο Τζιώρας μετά από εκτέλεση φάουλ του Κίλλη, ενώ πριν την λήξη του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ με χτύπημα πέναλτι. Στην επανάληψη και πάλι πολύ νωρίς ο ΠΑΣ διεύρυνε το σκορ σε 1-3 όταν ο Αναστασιάδης ξεπέρασε τον τερματοφύλακα Παπαδόπουλο και πλάσαρε εύστοχα από πλάγια θέση. Τα Κομνηνά στο 81΄μείωσαν εκ νέου το σκορ χωρίς όμως να καταφέρουν να πετύχουν κάτι αξιόλογο στην συνέχεια.
Η σύνθεση του ΠΑΣ: ΜΥΛΩΝΑΣ, ΓΙΑΖΙΤΖΟΓΛΟΥ, ΤΑΝΤΣΗΣ, ΜΑΝΟΣ Π., ΜΑΝΟΣ Γ., ΦΑΡΜΑΚΗΣ(ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ), ΚΙΛΛΗΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ, ΤΖΙΩΡΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ (ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ), ΜΠΑΓΑΣ (ΤΣΑΓΚΑΛΙΗΣ)