Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2009

ΑΠΟ 1 ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΟΙ 2 ΟΜΑΔΕΣ

Για άλλη μία φορά είμασταν στο ίδιο έργο θεατές στο γήπεδο του Βατερού με τον ΠΑΣ να επικρατεί κατά κράτος του αντιπάλου του στο 1ο ημίχρονο και το Βατερό να αντιστρέφει την εικόνα του παιχνιδιού στο 2ο. Η ομάδα του ΠΑΣ ευτύχισε να προηγηθεί στο 1ο μέρος με έναν κεραυνό του Μητρεβόλη στο 10ο λεπτό από το ύψος της περιοχής ενώ θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματά του με τους Φουδούλη, Ασλάνογλου και Μητρεβόλη να μην μπορούν να σκοράρουν από καλή θέση. Στο 2ο μέρος από το 1ο λεπτό ο Εθνικός πήρε τα ηνία του παιχνιδιού και αφού έχασε ορισμένες πολύ καλές ευκαιρίες και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 55΄. Παρόλη την πίεση όμως που δεχότανε ο ΠΑΣ θα μπορούσε να πάρει και τη νίκη αν οι Ιωαννίδης και Κήμες στεκότανε πιο τυχεροί όταν σε αντεπιθέσεις βρεθήκανε σε πλεονεκτικές θέσεις. Το τελικό πάντως αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο με βάση την απόδοση των 2 ομάδων συνολικά.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΑΝΤΣΟΥΚΗΣ, ΜΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ, ΤΡΑΪΚΟΣ, ΜΑΝΟΣ Π., ΜΑΝΟΣ Γ., ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ (ΦΑΡΜΑΚΗΣ), ΚΗΜΕΣ, ΤΣΑΠΑΡΗΣ (ΖΗΚΟΣ), ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ (ΛΙΤΑΣ), ΜΗΤΡΕΒΟΛΗΣ, ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ

Νάουσα – Ενωση Αποστόλου Παύλου 3-1

Μακεδονικός Φούφας – Αλεξάνδρεια 1-0Απόλλων Αμμοχωρίου - ΜΑΕ Ποντίων Κατερίνης 0-2