Δευτέρα 22 Μαρτίου 2010

ΑΠΡΟΣΜΕΝΗ ΗΤΤΑ

Την ήττα με 0-2 γνώρισε η ομάδα του ΠΑΣ εντός έδρας από την Αλεξάνδρεια, ομάδα που μέχρι πριν από αυτόν τον αγώνα είχε 32 βαθμούς μαζί με την ομάδα μας. Ο αγώνας ξεκίνησε με τον ΠΑΣ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά με την Αλεξάνδρεια να χάνει ευκαιρίες στην αντεπίθεση και τον Ταντσούκη να είναι για άλλη μία φορά σταθερότατος και να σώζει την ομάδα μας σε πολλές περιπτώσεις. Η Αλεξάνδρεια προηγήθηκε στο 22 λεπτό με τον Νικολόπουλο με απευθείας εκτέλεση Φάουλ, το οποίο όμως ο διαιτητής θα μπορούσε να δώσει και υπέρ της ομάδος μας. Στο 2ο ημίχρονο και για 20 λεπτά ο ΠΑΣ πίεσε έντονα την Αλεξάνδρεια με τον Κήμε να πλασάρει από κοντά πάνω από το δοκάρι μετά από ωραία προσπάθεια του Μητρεβόλη από αριστερά. Αυτή ήταν η πιο καλή φάση του ΠΑΣ που πέρασε ανεκμετάλλευτη και ενώ ο ΠΑΣ συνέχιζε να πιέζει δεχόταν ολοένα και περισσότερες αντεπιθέσεις. Σε μία από αυτές ο Γιώργος ο Μάνος δέχθηκε τη 2η κίτρινη κάρτα σε προσπάθεια του να ανακόψει τον αντίπαλο και αν και με 10 παίχτες η ομάδα μας από εκεί και πέρα συνέχισε να πιέζει και σε μία αντεπίθεση της Αλεξάνδρειας ο Δημητιάδης σκόραρε για 2η φορά για την ομάδα του γράφοντας το τελικό 0-2.
Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΑΝΤΣΟΥΚΗΣ, ΤΡΑΪΚΟΣ (ΦΩΤΕΙΝΟΣ), ΜΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ, ΜΑΝΟΣ Γ., ΜΑΝΟΣ Π., ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ (ΠΛΑΓΙΑΝΤΗΣ), ΤΣΑΠΑΡΗΣ, ΜΗΤΡΕΒΟΛΗΣ, ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ (ΦΑΡΜΑΚΗΣ), ΜΗΤΡΕΒΟΛΗΣ, ΚΗΜΕΣ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ:Εθνικός Βατερού - Μακεδονικός Σιάτιστας 2-0
ΑΕ Ποντίων Βατόλακκου – Βατανιακός 2-1
Εθνικός Κατερίνης - Ένωση Αποστόλου Παύλου 4-1
ΠΑΣ Φλώρινα – Αλεξάνδρεια 0-2
Κάστωρ - ΜΑΕ Ποντίων Κατερίνης 0-3
Νίκη Αγκαθιάς - Απόλλων Αμμοχωρίου 7-1
Γρεβενά Αεράτα - Μακεδονικός Φούφας 0-0