Κυριακή 6 Μαρτίου 2011

Καλύτερος ο ΠΑΣ αλλά δεν τα κατάφερε...

...να πάρει τη νίκη και έμεινε στο 1-1 με τον Απόλλων Αμμοχωρίου στο ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και αφού έλεγχαν το χώρο του κέντρου δημιούργησαν αρκετές καλές ευκαιρίες με τους Βασιλείου και Δόρη να μην μπορούν να σκοράρουν από καλή θέση αλλά και με δυνατό σουτ του Ποντίκη να περνάει άουτ. Στο 2ο ημίχρονο ο αγώνας ήταν μοιρασμένος με τον ΠΑΣ να έχει δοκάρι σε κεφαλιά του Βασιλείου μετά από κόρνερ του Δόρη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα σε ακριβώς ίδια φάση ο Βασιλείου βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Στην συνέχεια το Αμμοχώρι ανέβασε ρυθμούς και απείλησε κυρίως από στημένες φάσεις την εστία του ΠΑΣ, έχοντας και αυτό ένα δοκάρι. Στο 75΄του αγώνα ο Φωστηρόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή του ΠΑΣ ισοφάρισε τον αγώνα. την τελευταία ευκαιρία του αγώνα την είχε και πάλι ο ΠΑΣ όταν σε καταπληκτική προσπάθεια του Ράμα από δεξιά που πέρασε 2 παίχτες έβγαλε συρτή σέντρα μέσα στην περιοχή με τον Βασιλείου να μην μπορεί να δώσει την νίκη στην ομάδα του.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΚΩΤΣΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΙΝΔΟΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΚΡΟΚΑΡΗΣ(ΝΑΝΟΣ), ΔΟΡΗΣ, ΠΟΝΤΙΚΗΣ (ΡΑΜΑ), ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ