Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2013

ΚΑΛΟ ΘΕΑΜΑ ΣΤΟ 2ο ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ...

...στον αγώνα πρωταθλήματος με τον Μακεδονικό Βεύης όπου το τελικό 6-1 φαίνεται να αποζημίωσε  τους φιλάθλους της ομάδας που βρέθηκαν στο ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ. Το σκορ του αγώνα άνοιξε μόλις στο 6ο λεπτό με κεφαλιά του Μπαμπάρη μετά από σέντρα του Κωτσόπουλου από δεξιά. Από εκεί και πέρα ο ρυθμός του αγώνα έπεσε πολύ και στο 23ο λεπτό είχαμε άλλη μία φάση για τον ΠΑΣ με τον Μπατμά να σεντράρει από αριστερά αλλά το διαγώνιο σουτ του Κωφίδη πέρασε λίγο άουτ. Στο 38ο λεπτό ο Γλούφτσης έχασε την μπάλα στο χώρο του κέντρου και ο Χατζής μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση και ανατράπηκε από τον Κωτσόπουλο με τον διαιτήτή να δίνει πέναλτι και τον αρχηγό της Βεύης να ισοφαρίζει προσωρινά. Στο 44ο λεπτό ο Μπατμάς με ατομική προσπάθεια ελευθερώθηκε από αριστερά και με ένα κεραυνό έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον ΠΑΣ. Στο 2ο μέρος και στο 54΄ με ατομική προσπάθεια του Γκατζόπουλου και σουτ με το αριστερό έγινε το 3-1, ενώ στο 67ο λεπτό ο Ράμα σέντραρε από δεξιά και ο Μπατμάς με κεφαλιά έκανε το 4-1. Δύο λεπτά αργότερα ο Γυφτόπουλος σέντραρε από αριστερά ο Ρωμαίος με τακουνάκι βρήκε τον Γκατζόπουλο που με πλασέ έκανε το 5-1 και στο 83ο λεπτό ο Γκατζόπουλος έβγαλε σε καλή θέση τον Κωφίδη μέσα στην περιοχή που αποφεύγοντας ένα αντίπαλο πέτυχε το τελικό 6-1.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ (40΄ ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ), ΤΑΣΚΑΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΚΕΣΙΔΗΣ (55΄ΡΑΜΑ), ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ (70΄ ΛΑΓΚΟΣ), ΜΠΑΤΜΑΣ, ΚΩΦΙΔΗΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΩΜΑΙΟΣ