Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2013

ΠΑΛΕΨΑΝ ΣΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣ ΑΛΛΑ...

...δεν κατάφεραν υπό αντίξοες συνθήκες και αγωνιζόμενοι από το 7ο λεπτό της αναμέτρησης με 10 παίχτες, από το 55ο λεπτό με 9 και από το 65ο με 8 παίχτες, και ηττήθηκαν από τη Θύελλα Φιλώτα με σκορ 1-2. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν με διάθεση στο γήπεδο αλλά σε μία αντεπίθεση του Φιλώτα στο 7ο λεπτό ο Μαρκόπουλος κέρδισε πέναλτι και αποβολή του Ναλπαντίδη με τον νεαρό Ηλίοπουλο να τον αντικαθιστά μην μπορώντας αν και έπεσε σωστά να αποκρούσει. Πέντε λεπτά αργότερα οι παίχτες  του ΠΑΣ αδράνησαν σε βαθιά μπαλιά με τον Μαρκόπουλο να προλαβαίνει και να κάνει το 0-2. Παρά το εις βάρος τους αποτέλεσμα και το αριθμητικό μειονέκτημα οι παίχτες του ΠΑΣ είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και σε ορισμένες περιπτώσεις αν ο Γυφτόπουλος και ο Κατής ήταν πιο προσεκτικοί μπορούσαν να μειώσουν σε 2-3 καλές  φάσεις για τον ΠΑΣ. Στο τελευταίο λεπτό της επανάληψης ο Σεκκουλίδης ανατράπηκε και το πέναλτι του Γυφτόπουλου έφερε τον ΠΑΣ ένα γκολ πίσω στο σκορ στο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι παίχτες του ΠΑΣ και πάλι πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο ενώ οι φιλοξενούμενοι αρκέστηκαν σε αντεπιθέσεις με τον 15 χρονο Ηλιόπουλο να καθαρίζει όλες τις τελικές των φιλοξενούμενων. Μετά τις αποβολές των Τασόπουλου Θ. και Σεκκουλίδη οι παίχτες του ΠΑΣ κράτησαν το αποτέλεσμα με συγκινητικές προσπάθειες και μάλιστα θα μπορούσαν να φτάσουν και στην ισοφάριση σε κεφαλιά του Γυφτόπουλου που αποκρούστηκε τελευταία στιγμή από τους παίχτες του Φιλώτα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΡΟΥΦΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ (ΤΣΟΥΛΗΣ), ΚΑΤΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (ΡΑΜΑ), ΛΕΖΑΚΗΣ (ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ), ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ