Δευτέρα 13 Ιουνίου 2016

Το απόλυτο οι Παίδες, αήττητοι οι Προπαίδες του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...στα πρωταθλήματα υποδομής που διοργάνωσε η ΕΠΣ Φλώρινας για το 2015-16. Τα αγωνιστικά τμήματα του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ βρέθηκαν εχθές Κυριακή 12/6/2016 στο γήπεδο του Φιλώτα όπου αντιμετώπισαν την τοπική Θύελλα για την τελευταία αγωνιστική των πρωταθλημάτων Υποδομών της ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ. Οι παίδες που εδώ και καιρό είχαν κατακτήσει το πρωτάθλημα άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό μετά από ωραία σέντρα του Κων/νιδη και εναέριο πλασέ στην κίνηση του Τασομηνόπουλου. Στην συνέχεια ο Χριστάκης με δύο καταπληκτικά σουτ ανέβασε και άλλο τον δείκτη του σκορ για να κλείσει το σκορ ο Λιασόπουλος όταν μετά από ωραία συνεργασία των δύο και σουτ του Κοκαρόπουλου ακολούθησε την φάση και παίρνοντας την απόκρουση έκανε το τελικό 0-4. Με το σκορ αυτό οι Παίδες του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ κατακτούν το πρωτάθλημα 1οι και χωρίς καμία απώλεια βαθμών.

Αμέσως μετά οι Προπαίδες αγωνίστηκαν με τον Φιλώτα. Οι προπαίδες που είχαν μία ισοπαλία μέσα στον Ερμή Αμυνταίου με 0-0 ήθελαν ένα θετικό αποτέλεσμα (νίκη, ισοπαλία, ήττα με μικρό σκορ αφού είχαν επικρατήσει μέσα στη Φλώρινα του Φιλώτα με 6-2). Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό ο Παπαδόπουλος με κοντινό πλασέ μετά από ατομική προσπάθεια και σέντρα του Γκινούδη από δεξιά. Στην συνέχεια ο οξυδερκής Ντούρος έκλεψε την μπάλα από την άμυνα του Φιλώτα μπήκε στην περιοχή και έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν δίνοντας νέο ενδιαφέρον στον αγώνα σε 2-2. Αλλά πριν λήξει το ημίχρονο ο Γκινούδης με δυνατό σουτ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον ΠΑΣ με 2-3. Στην επανάληψη οι παίχτες του ΠΑΣ πέτυχαν άλλα δύο γκολ με ωραίες προσπάθειες των Παπαδόπουλου και Ντούρου ενώ μπορούσαν να διευρύνουν και άλλο το σκορ με τους Ντούρο, Παπαδόπουλο, Γκινούδη, Γεωργιάδη και Γεωργίου που σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Φιλώτα. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 3-5 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους παίχτες του ΠΑΣ να αγκαλιάζουν τους φίλους τους του Φιλώτα δείχνοντας μία πολύ ωραία εικόνα που αντικατοπτρίζει τις αξίες του αθλητισμού ενώ στα αποδυτήρια ακολούθησαν πανηγύρια και μπουγέλο από τους πρωταθλητές.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ:

ΠΑΙΔΙΚΟ 2001-02: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ, ΔΑΪΚΟΣ, ΣΚΕΝΔΕΡΗΣ, ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ, ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ, ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ, ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΠροΠΑΙΔΙΚΟ 2003-04: ΜΠΑΛΚΟΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΔΗΜΤΣΙΟΣ, ΔΟΛΙΔΗΣ, ΠΕΤΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΥΒΑΡΑΣ, ΓΚΙΝΟΥΔΗΣ, ΡΑΧΩΒΙΤΣΑΣ, ΝΤΟΥΡΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΜΟΥΚΑΣ