Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

Πέρασε από τους Λόφους ο ΠΑΣ Φλώρινα...

...επικρατώντας του τοπικού Άρη με σκορ 0-6 σε έναν πολύ δύσκολο αγωνιστικό χώρο. Το γήπεδο λόγω των χιονοπτώσεων των τελευταίων ημερών σε πολλά σημεία ήταν λασπωμένο με αποτέλεσμα να δυσκολεύονται οι προσπάθειες των παιχτών των δύο ομάδων. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά τον αγώνα και έχασαν μία ευκαιρία όταν από δεξιά ο Κυρκόπουλος σέντραρε δυνατά με τον Ζέζο να μην προλαβαίνει την μπάλα. Οι παίχτες του ΠΑΣ ενώ είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 25΄ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Λεζάκης σε ανατροπή του Δόρη. Ένα λεπτό αργότερα ο ο Ποντίκης δέχθηκε την μπάλα από τον Κων/νίδη μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και με δυνατό σουτ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Δεληναούμ ενώ στην επαναφορά της μπάλας ο ίδιος παίχτης σημάδεψε τον αντίπαλο τερματοφύλακα από καλή θέση. Στο 33΄ ο Λεζάκης μπήκε στην αντίπαλη περιοχή έσπασε την μπάλα στον Μήνο που με πλασέ έκανε ο 0-2. Η επανάληψη βρήκε τους παίχτες του ΠΑΣ αρκετά κεφάτους και ξεκίνησε με δύο καλές στιγμές του Λεζάκη που σταμάτησαν στον Δεληναούμ αλλά από εκεί και πέρα ο Ποντίκης πέτυχε τρία τέρματα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 0-5. Ακολούθησαν άλλες τρεις ευκαιρίες του ΠΑΣ με τον Λεζάκη και τον Δόρη ενώ στο 68΄ ο Λεζάκης μπήκε στην αντίπαλη περιοχή ανατράπηκε από τον Κων/πουλο και το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Μάρκου που έκανε το τελικό 0-6.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ, ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ, ΤΑΝΤΣΗΣ (60'  ΔΑΪΚΟΣ), ΚΕΣΙΔΗΣ, ΠΟΝΤΙΚΗΣ (68΄ ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ), ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ (ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ 55΄) , ΛΕΖΑΚΗΣ, ΜΗΝΟΣ (60΄ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ), ΔΟΡΗΣ,ΜΑΡΚΟΥ