Κυριακή 20 Μαρτίου 2011

Η αλλαγή γηπέδου ευνόησε το ΠΑΙΔΙΚΟ...

....που επικράτησε με 5-0 του Αίαντα Αμυνταίου. Ο αγώνα ήταν προγραμματισμένος να πραγματοποιηθεί στο βοηθητικό ΔΑΚ Φλώρινας αλλά λόγω της παρατεταμένης βροχόπτωσης και με τη σύμφωνη γνώμη του τοπικού Δ.Σ έγινε στο γήπεδο της Ιτέας. Εκεί οι παίχτες του ΠΑΣ βρήκαν πρόσφορο έδαφος και χωρίς να ανεβάσουν στροφές επικράτησαν των αντιπάλων τους. Το σκορ για τον ΠΑΣ άνοιξε ο Μαλεσάνγκος με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και 5 λεπτά αργότερα ο Μ. Κυρκόπουλος με κοντινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΣ. Ο Φερεντίνος με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0 και έτσι έκλεισε το ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Γεωργόπουλος με προβολή έκανε το 4-0 ενώ ο Τσολάκης με ατομική προσπάθεια πέτυχε το τελευταίο γκολ της αναμέτρησης.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΓΙΑΝΓΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΜΑΡΤΣΟΥΛΗΣ (ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ), ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ (ΚΡΟΣΟΥΡΑΤΗΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Μ., ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ, ΚΕΣΙΔΗΣ, ΜΑΛΕΣΑΝΓΚΟΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ (ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ.), ΜΠΑΤΣΙΟΣ (ΤΣΟΛΑΚΗΣ), ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Ζ. (ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ)

Αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα αναμετρήθηκαν τα τμήματα των δύο ομάδων με αθλητές γεννημένους 2000-01 με τον ΠΑΣ να επικρατεί και εκεί με σκορ 5-3. Τα γκολ του ΠΑΣ πέτυχαν οι Κοκαρόπουλος, Σελεμίδης, Ιωαννίδης 2 και Μαργαρίτης

Η σύνθεση του ΠΑΣ: Κούσιας, Γιαννόπουλος Π., Κεβρεκίδης, Παπαγεωργίου, Καραμήτσος, Σελεμίδης, Τσώνγκας, Ιωαννίδης, Μπακάλης, Μαργαρίτης, Γώγος, Γεωργίου, Μπέλλης, Κοκαρόπουλος