Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2011

Νίκησε για 2η φορά το Φλάμπουρο ο ΠΑΣ...

...αυτή τη φορά μέσα στο ΔΑΚ με το ευρύ σκορ του 6-1. Ο ΠΑΣ άνοιξε πολύ γρήγορα το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Στεφανίδη μετά από κάθετη πάσα του Δήμκου αλλά στη φάση του γκολ ο σκόρερ αποχώρησε στη φάση αυτή ως τραυματίας. Μέχρι το 15ο λεπτό ο ΠΑΣ πέτυχε άλλα δύο γκολ με τον Τουριάνη και τον Μπάρδα. Στην επανάληψη και στο πρώτο πεντάλεπτο ο Τουριάνης διπλασίασε τα δικά του τέρματα και αποχώρησε αφήνοντας τη θέση του στον 14χρονο Σάκη Γεωργόπουλο που έκανε το επίσημο ντεμπούτο του στην 1η ομάδα του ΠΑΣ Φλώρινα. Στο 12ο λεπτό της επανάληψης ο Τόρος μείωσε με κεφαλιά σε 4-1 αλλά οι παίχτες του ΠΑΣ αντέδρασαν και με έναν κεραυνό του Δόρη μετά από ατομική προσπάθεια ανέβασαν και άλλο τον δείκτη του σκορ. Στο 32ο λεπτό της επανάληψης μετά ο Μήνος με κοντινό πλασέ μετά από σέντρα του Γεωργόπουλου από αριστερά έγραψε το τελικό 6-1.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ (ΣΤΟΪΚΟΣ), ΣΙΑΜΕΤΗΣ, ΔΟΡΗΣ, ΙΝΔΟΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ (ΜΠΑΡΔΑΣ), ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ (ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ), ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΔΗΜΚΟΥ, ΜΗΝΟΣ