Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

Νέα ισοπαλία για τη Β΄ομάδα...

...αυτή τη φορά ως τυπικά γηπεδούχος με τη Δόξα Αναργύρων και σκορ 3-3. Οι νεαροί παίχτες του ΠΑΣ παρουσιάστηκαν σαφώς καλύτεροι από τους πρωτοπόρους αλλά δύο γκολ στο τελευταίο 5λεπτο του αγώνα δεν τους επέτρεψε να στεφθούν νικητές. Ο Παρίσης για τον ΠΑΣ είχε τρεις καλές φάσεις με κεφελίες και μία με σουτ ενώ προηγήθηκε με ατομική προσπάθεια του Τσουλουκίδη και πλασέ μέσα από την περιοχή ενώ 10 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίχτης αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα πλάσαρε σωστά με τον Μπάρδα να ακουμπάει την μπάλα πάνω στη γραμμή και τον βοηθό διαιτητή να υποδεικνύει τον παίχτη ως offside. Στο 23ο λεπτό μετά από λάθος του Τσολάκη ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι. Ο Μπάρδας όμως με κεφαλιά μετά από σέντρα του Φερεντίνου καθώς και με ατομική προσπάθεια και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-1.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΔΟΡΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΙΑΝΓΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΟΛΑΚΗΣ, ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΜΠΑΡΔΑΣ, ΤΣΟΥΛΟΥΚΙΔΗΣ, ΚΕΣΙΔΗΣ (ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ), ΠΑΡΙΣΗΣ (ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ)