Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

ΕΧΑΣΕ ΣΤΗΝ 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Ο ΠΑΣ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ΜΕ 9 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ....

από τον Μελιτέα Μελίτης με σκορ 2-1. Οι παίχτες του Μελιτέα προηγήθηκαν στο σκορ όταν στο 5ο λεπτό ο Ρωμαίος εκτέλεσε φάουλ απέκρουσε ο Ναλπαντίδης και στην επαναφορά ο επερχόμενος Λυκούδης με προώθησε την μπάλα στα δίχτυα του ΠΑΣ. Στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης σε μία διεκδικίσιμη μπαλιά ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΣ Κωτσόπουλος δέχτηκε 2η κίτρινη κάρτα (κόκκινη) και ο διαιτητής υπέδειξε το σημείο του πέναλτι με τον Ρωμαίο να στέλνει για 2η φορά την μπάλα στα δίχτυα. Στο 40ο λεπτό ο Μπατμάς από καλή θέση έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. Στην επανάληψη οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο αλλά έμειναν ακόμη λιγότεροι με την αποβολή του Σιδηρόπουλου στο 58ο λεπτό. Η αριθμητική διαφορά των δύο ομάδων δεν φάνηκε σε κανένα σημείο με τον ΠΑΣ να καταφέρνει να μειώσει με άλλο ένα καταπληκτικό γκολ του Μπαμπάρη στο "παράθυρο" της εστίας του Πετίδη. Από εκεί και πέρα ο ΠΑΣ έχασε άλλες δύο καλές ευκαιρίες σε ισάριθμα σουτ του Γυφτόπουλου από καλή θέση αλλά και η προβολή του Φουδούλη και το σουτ του Παλάντζα δεν είχαν ευνοϊκη κατάληξη για την ομάδα μας.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ (ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ 75΄), ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΦΙΔΗΣ, ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ (68΄ ΜΗΝΟΣ), ΜΕΚΟΛΛΙ, ΜΠΑΤΜΑΣ (52΄ΡΑΜΑ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ, ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ