Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2012

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ...

...στην 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ με την νίκη με σκορ 6-1 στο ΔΑΚ επί του Ακρίτα Μεσοχωρίου.  Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Μπαμπάρης με σουτ από το κέντρο του γηπέδου αφού πρώτα είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα εκτός εστίας, Στην συνέχεια μετά από ωραία προσπάθεια του Φερεντίνου από δεξιά ο Γκατζόπουλος με πλασέ έκανε το 2-0 με τον Ανδρέα Μπαμπάρη να πετυχαίνει άλλο ένα γκολ πριν λήξει το ημίχρονο με διαγώνιο σουτ από δεξιά. Στην επανάληψη ο ΠΑΣ πέτυχε άλλο ένα γκολ με σουτ του Φερεντίνου έξώ από την περιοχή και στο 52ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ μετά από ωραία προσπάθεια του Παλικρούση. Το 5-1 για τον ΠΑΣ πέτυχε ο Γυφτόπουλος με αριστερό σουτ ενώ το τελικό 6-1 έκανε ο νεαρός Γεωργόπουλος με πλασέ στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ (46΄ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ), ΤΑΣΚΑΣ, ΚΩΦΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ (46΄ΚΕΣΙΔΗΣ), ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΙΝΟΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ (52΄ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΤΜΑΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ