Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2013

Με σκορ 2-4 επικράτησε ο ΠΑΣ μέσα στην Ασβεστόπετρα

του τοπικού Ερμή σε φιλική αναμέτρηση προπονητικού χαρακτήρα που πραγματοποιήθηκε ενόψει της συνέχειας των αγωνιστικών υποχρεώσεων των δύο ομάδων. Οι γηπεδούχοι ομάδα Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Κοζάνης είχαν το προγραμματισμένο αγωνιστικό τους ΡΕΠΟ και ο ΠΑΣ την αναβολή του Πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας της ΕΠΣ Φλώρινας και έτσι οι δύο ομάδες βρήκαν την ευκαιρία να διασταυρώσουν τα ξίφη τους σε φιλικό πάντα επίπεδο. Οι παίχτες του Ερμή μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση και είχαν 2 δυνατά σουτ από πλάγια θέση με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ από τα δοκάρια του Στόϊκου στο 1ο 5λεπτο αλλά από εκεί και πέρα ο ΠΑΣ ανέβασε στροφές και έφτασε κοντά στο γκολ σε 2 φάσεις με τον Μπαμπάρη αλλά και με τον Γυφτόπουλο. Στο 21ο λεπτό ο Γυφτόπουλος που είχε μεγάλα κέφια κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή και ο Μπατμάς με αριστοτεχνική εκτέλεση στο αντίπαλο παράθυρο έγραψε το 0-1. Στο 2ο μέρος και στο 52΄ ο Γυφτόπουλος με ατομική προσπάθεια και αφού πέρασε και το αντίπαλο τερματοφύλακα έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με ωραίο συνδιασμό έξω από την άμυνα του ΠΑΣ και σουτ από πλάγια θέση αρχικά σε 1-2. Αλλά ο Μπαμπάρης με 2 γκολ με σουτ μέσα από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1-4 με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να μειώσουν στο τελευταίο 10λεπτό στο τελικό 2-4.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ (46΄ ΛΑΓΚΟΣ), ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ (60΄ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ), ΤΣΙΡΩΝΗΣ ( 60΄ ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ), ΤΑΣΚΑΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ (70΄ ΔΟΡΗΣ), ΜΠΑΤΜΑΣ, ΚΩΦΙΔΗΣ (70΄ ΠΑΡΙΣΗΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ (75΄ ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ), ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ (46΄ ΚΕΣΙΔΗΣ)