Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Διπλό και μέσα στο ΔΑΚ ο ΠΑΣ Φλώρινα..!!!

...απέναντι στον τυπικά γηπεδούχο Μέγα Αλέξανδρο Φλώρινας με σκορ 0-2 που διαμορφώθηκε στο 1ο μισάωρο του αγώνα. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν πολύ δυνατά στον βαρύ αγωνιστικό χώρο του ΔΑΚ Φλώρινας και προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης όταν ο Μπατμάς έκλεψε την μπάλα από τον Στογιαννόπουλο και αφού μπήκε στην περιοχή από πλάγια αριστερά πλάσαρα από την γωνία ανοίγοντας το σκορ. Στο 13ο λεπτό ο Μπαμπάρης σούταρε από τα 40μέτρα με τον Δουγιάκη να διώχνει τελευταία στιγμή με υπερένταση. Στο 21ο λεπτό σε εκτέλεση κόρνερ του Μπαμπάρη ο Ρωμαίος θα σηκωθεί πιο ψηλά από όλους αλλά η κεφαλιά του θα περάσει λίγο άουτ. Στο 33ο λεπτό σε βολέ του Ναλπαντίδη και λάθος της άμυνας του Μέγα ο Μπατμάς θα ξεφύγει και θα πλασάρει εύστοχα διπλασιάζοντας τόσο τα δικά του όσο και τα τέρματα της ομάδας του. Στο 34ο λεπτό ο Μητρούσης του Μέγα έπιασε κεφαλιά με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. Στο 42ο λεπτό ο Μπατμάς βγάζει σε καλή θέση τον Γκατζόπουλο που δεν έπιασε όπως ήθελε το σουτ με την μπάλα να κολλάει στην λάσπη της μεγάλης περιοχής των γηπεδούχων. Στην επανάληψη και στο 46ο λεπτό σε λάθος απόκρουση της άμυνας του ΠΑΣ ο Ταρσής πλάσαρε έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει έξω από το δεξί δοκάρι του Ναλπαντίδη. Στο 48ο κεφαλιά του Ρωμαίου σε φάουλ του Μπατμά αποκρούει ο Δουγιάκης και στο 65ο λεπτό ο Ρωμαίος πήρε την μπάλα από το κέντρο πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και ενώ πλάσαρε σωστά η μπάλα για άλλη μία φορά σταμάτησε στην λάσπη πριν περάσει την γραμμή τέρματος του Δουγιάκη.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ (75΄ ΦΟΥΔΟΥΛΗΣ), ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ (80΄ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ), ΜΠΑΤΜΑΣ, ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ (60΄ ΚΕΣΙΔΗΣ), ΚΩΦΙΔΗΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ, ΡΩΜΑΙΟΣ