Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2014

2o ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟ ΔΙΠΛΟ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΟΡ (1-2) Ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...και μάλιστα με ανατροπή αυτή τη φορά μέσα στο Αρμενοχώρι. Οι παίχτες του ΠΑΣ Φλώρινα μπήκαν πιο δυνατά στο γήπεδο και έχασαν την 1η τους ευκαιρία μόλις στο 2ο λεπτό όταν ο Ράμα έβγαλε σε καλή θέση και διαγώνια τον Γυφτόπουλο που πλάσαρε λίγο άουτ. Στο 6ο λεπτό και πάλι ο Γυφτόπουλος ξεμαρκαρίστηκε έξω από την περιοχή και σούταρε δυνατά λίγο άουτ ενώ τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίχτης από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι μετά από ωραία πάσα του Γεωργόπουλου. Το Αρμενοχώρι όμως ήταν αυτό που πήρε το προβάδισμα όταν μετά από εκτέλεση φάουλ ο Μπίρος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Οι παίχτες του ΠΑΣ συνήλθαν γρήγορα και ο Παπαδόπουλος είχε ένα καλό σουτ στο 38΄πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα ενώ στο 45ο λεπτό ο Γυφτόπουλος κινήθηκε ωραία έξω από την περιοχή και ανατράπηκε με την μπάλα να καταλήγει στον Ε.Τασόπουλο που με δυνατό σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 51ο λεπτό ο Παπαδόπουλος έκλεψε την μπάλα και σούταρε δυνατά και στην απόκρουση του τερματοφύλακα ο Γυφτόπουλος από κοντά έκανε το 1-2. Στο 55ο λεπτό σε αντεπίθεση του ΠΑΣ ο Γυφτόπουλος και πάλι πρόλαβε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με προβολή έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Στο 65ο λεπτό ο Λεζάκης σέντραρε από αριστερά και ο Παρίσης δεν κατάφερε από καλή θέση με κεφαλιά να αυξήσει και άλλο τον δείκτη του σκορ για τον ΠΑΣ και στο 78΄οι γηπεδούχοι άγγιξαν την ισοφάριση με το σουτ του Αλεξιάδη να περνάει λίγο άουτ. Ο αγώνας επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του Κυρκόπουλου στην στοματική κοιλότητα στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης και η ομάδα του ΠΑΣ του εύχεται περαστικά και γρήγορα να επιστρέψει στα γήπεδα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΡΟΥΦΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΠΕΤΡΟΥ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (79΄ ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΗΝΟΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΑΜΑ (25΄ΠΑΡΙΣΗΣ), ΛΕΖΑΚΗΣ (69΄ΔΟΡΗΣ)