Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

Επανέναρξη Παιδικού Πρωταθλήματος ΕΠΣ Φλώρινας με ΝΙΚΗ...

...για τον ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ μέσα στο ΔΑΚ με αντίπαλο την Αστραπή Μεσονησίου με σκορ 8-0. Η ομάδα του ΠΑΣ αν και παρατάχθηκε με αρκετές απουσίες επικράτησε των αντιπάλων της που χρησιμοποίησαν αρκετούς μικρούς ποδοσφαιριστές. Το σκορ άνοιξε ο Γαζέας με δυνατό αριστερό διαγώνιο σουτ στο 9ο λεπτό. Στο 17΄ συνδυάστηκαν ωραία οι Περσίδης - Γαζέας με τον τελευταίο να βγάζει ωραία διαγώνια πάσα στον Αντωνιάδη που έκανε το 2-0. Στο 20΄άλλη μία ωραία συνεργασία των Περσίδη - Γαζέα - Λιάσου με την μπάλα να φτάνει στο Αντωνιάδη που με πλασέ έκανε το 3-0. Στο 42ο λεπτό σέντρα του Μαργαρίτη κεφαλιά του Γαζέα 4-0. Στο 48ο ο Γώγος με πλασέ έκανε το 5-0 μετά από πάσα του Τασομηνόπουλου. Στο 51΄ ο Γαζέας πέτυχε το χατ-τρικ με προβολή μετά από κόρνερ του Τασομηνόπουλου. Στο 54΄ ο Κοκαρόπουλος με λόμπα πέτυχε το 7-0 για να κλείσει το σκορ και πάλι ο Γώγος με σουτ έξω από την περιοχή για το τελικό 8-0. Αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα αναμετρήθηκαν και τα τμήματα Projunior + Βambini των 2 ομάδων με το τελικό αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο με σκορ 1-1.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΠΑΤΙΛΗΣ (ΚΟΥΣΙΑΣ), ΓΙΩΣΗΣ (ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ), ΠΕΡΣΙΔΗΣ (ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ (ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ), ΓΚΟΥΛΟΣ (ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ), ΛΙΑΣΟΣ, ΓΩΓΟΣ, ΓΑΖΕΑΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ (ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ), ΤΖΕΤΖΗΣ (ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ), ΝΑΤΣΗΣ (ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ)