Σάββατο 5 Απριλίου 2014

Βαριά Ήττα του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ μέσα στο ΔΑΚ σε έναν περίεργο αγώνα...

....από τον Μακεδονικό Αγίου Παντελεήμονα με σκορ 1-5 αφού οι παίχτες της ομάδας μας είχαν την ατυχία να πετύχουν τρία αυτογκόλ!!!.Η ομάδα του ΠΑΣ ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και έλεγχε το ρυθμό αν και είχα κόντρα τον αέρα και μάλιστα στο 23ο λεπτό έχασε καλή ευκαιρία με το γυριστό σουτ του Κυρκόπουλου σε χαμηλή εκτέλεση φάουλ του Τσιρώνη από πλάγια θέση να αποκρούει ο Ταρτόρας. Στο 32ο λεπτό σε προσπάθεια του Γεωργόπουλου να απομακρύνει την μπάλα αυτή καταλήγει στα δίχτυα του Ηλιόπουλου. Από το σημείο εκείνο οι παίχτες του Αγίου ανέβηκαν ψυχολογικά κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο και στο 38΄ο Μπασούρης με ατομική προσπάθεια έκανε το 0-2. Στο 39΄ πλασαριστό σουτ του Λεζάκη μετά από πάσα του Γυφτόπουλου έβγαλε ο Ταρτόρας σε κόρνερ. Στην επανάληψη και μόλις στο 2ο λεπτό ο Σεκκουλίδης προώθησε για 2η φορά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του ενώ στο 50΄ο Παπανικολάου έκανε το 0-4. Ένα λεπτό αργότερα ο Λεζάκης με γυριστό σουτ μείωσε για τον ΠΑΣ μετά από σέντρα του Παρίση. Το τελικό σκορ έκλεισε και πάλι με αυτογκόλ σε κακό διώξιμο της μπάλας από τον Τσιρώνη.  Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ΠΑΣ αγωνίστηκε για άλλη μία φορά με ιδιαίτερα νεανική ομάδα με 8 παίχτες κάτω των 20 ετών που παρ όλη την καλή προσπάθεια δεν μπόρεσε να διαχειριστεί τις άτυχες στιγμές που της παρουσιάστηκαν.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΟΥΦΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΔΟΡΗΣ, ΜΗΝΟΣ (55΄ ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ), ΠΑΡΙΣΗΣ (55΄ ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΕΖΑΚΗΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ.