Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2015

ΦΙΛΙΚΟ ΞΕΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...μετά από 20 και πλέον μέρες αγωνιστικής απραξίας, με το φιλικό στα Κοίλα της Κοζάνης με τον τοπικό ΠΑΟΚ. Οι παίχτες τους ΠΑΣ έδειξαν ιδιαίτερη διάθεση αφού τις τελευταίες μέρες προπονούνταν στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Φλώρινας και υπό πολύ χαμηλές θερμοκρασίες αν και αντιμετώπισαν μια νεανική ομάδα που είναι πρωτοπόρος στην 2η κατηγορία της ΕΠΣ Κοζάνης. Στον αγώνα συμμετείχαν τα τρία νέα αποκτήματα της ομάδας Στόϊκος, Φωστηρόπουλος και Μπαξεβανίδης, δύο παίχτες υπό δοκιμή αλλά επέστρεψαν μετά από πολύ καιρό οι Γυφτόπουλος και Γεωργόπουλος που έδειξαν να ξεπερνάνε τον τραυματισμό τους. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε μόλις στο 20 λεπτό μετά από κόρνερ του Μπάγα και κεφαλιά του Λεζάκη. Στο 24ο λεπτό ο 1ο παίχτης υπό δομική με έναν κεραυνό έκανε το 0-2 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 2ο μέρος ο Παρίσης με προβολή στο 67΄ έκανε το 0-3 μετά από παράλληλη πάσα του Γυφτόπουλου ενώ στο 81΄και πάλι ο Παρίσης με διαγώνιο σουτ έκανε το 0-4 μετά από κάθετη πάσα του Φωστηρόπουλου. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή στο 84΄ ΣΕ 1-4.