Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΒΕΥΗΣ - ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ 0-4

Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση η ομάδα του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ επικράτησε με σκορ 0-4 μέσα στη Βεύη επί του τοπικού Μακεδονικού σε έναν αγώνα που έγινε σε έναν πολύ καλό για την εποχή αγωνιστικό χώρο. Η ομάδα του ΠΑΣ ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και μέχρι το 18ο λεπτό δημιούργησε αρκετές φάσεις μπροστά στα καρέ της Βεύης με τους Γυφτόπουλο με κοντινή προβολή, Τασόπουλο Θωμά και Βαγγέλη σε ισάριθμες κεφαλιές και Λεζάκη με σουτ. Στο τελευταίο λεπτό του 1ου ημιχρόνου όμως ο Τασόπουλος Θ. βρήκε με ωραία κάθετη πάσα τον Φωστηρόπουλο που σέρβιρε στον Γυφτόπουλο για το 0-1. Στην επανάληψη είχαμε δύο καλές στιγμές για τον ΠΑΣ με τους Λεζάκη και Μπάγα και στο 62΄ ο Γυφτόπουλος με ωραία κίνηση κέρδισε πέναλτι που ανέλαβε να εκτελέσει ο ίδιος και έκανε το 0-2. Τρία λεπτά αργότερα ο Κελεσίδης με κεφαλιά έκανε το 0-3. Για να κλείσει τον δείκτη του σκορ ο Φωστηρόπουλος που με περίτεχνη ενέργεια μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα για το 0-4. Στο 80ο λεπτό ο Γεργόπουλος κέρδισε και αυτός πέναλτι που δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ ο ίδιος.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε. (60΄ ΜΠΑΧΤΣΕΒΑΝΙΔΗΣ), ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ, ΜΠΑΓΑΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ (65΄ ΓΚΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ), ΛΕΖΑΚΗΣ, ΦΩΣΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ (70΄ ΠΑΡΙΣΗΣ)