Σάββατο 2 Μαΐου 2015

Με νίκες συνέχισαν οι Παίδες και οι Προπαίδες του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ σε Βαρικό και Αετό αντίστοιχα

Αρχικά η αποστολή του ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ έφτασε στον Αετό Φλώρινας όπου το Προπαιδικό προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με διαγώνιο σουτ του Φωστηρόπουλου αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν λήξει το ημίχρονο. Στο 2ο μέρος ο ΠΑΣ με 2 γκολ του Τσαλρίκη με καρφωτή κεφαλιά σε κόρνερ του Χριστάκη και με κοντινό πλασέ μετά από πάσα του Φωστηρόπουλου έκανε το τελικό 1-3. Νωρίτερα αναμετρήθηκαν σε φιλές αναμετρήσεις μικρότερα ηλικιακά τμήματα των 2 ομάδων με τους γηπεδούχους να επικρατούν σε junior και ΒΑΜΒΙΝΙ με 4-3 και 7-4 αντίστοιχα και τους φιλοξενούμενους να επικρατούν στους ΠΡΟjunior με 7-8.

Αργότερα η αποστολή του ΠΑΣ έφτασε στο Βαρικό όπου το Παιδικό τμήμα έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης αλλά στο 2ο μέρος ο Κοκαρόπουλος ισοφάρισε αρχικά, ο Γαζέας με δύο γκολ άυξησε και άλλο την διαφορά για να κλείσει τον δείκτη του σκορ σε 1-4 ο Κούσιας με δυνατό σουτ.

ΠροΠΑΙΔΙΚΟ: ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΚΟΥΒΑΡΑΣ (ΜΟΥΚΑΣ), ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ Ε., ΔΑΪΚΟΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ (ΠΕΝΤΕΡΙΔΗΣ), ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ Ι., ΦΩΣΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΑΡΛΙΚΗΣ, ΔΗΜΤΣΙΟΣ

ΠΑΙΔΙΚΟ: ΚΟΥΣΙΑΣ, ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΑΡΗΣ (ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΣΚΕΝΔΕΡΗΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ, ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ (ΤΖΩΓΚΑΣ), ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ (ΣΑΡΑΚΙΝΗΣ), ΛΟΥΓΚΑΣ (ΓΚΩΓΚΟΣ), ΓΑΖΕΑΣ