Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου 2016

ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣ Φλώρινας ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ που επικράτησε με σκορ 4-0 της Θύελλας Φιλώτα μέσα στο ΔΑΚ. Οι παίχτες του ΠΑΣ ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα και πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με κεφαλιά του Σοβισλή μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπάγα. Δέκα λεπτά αργότερα ο Παπαγεωργίου σέντραρε από δεξιά και ο Λεζάκης με γυριστό σουτ έκανε το 2-0 για την ομάδα μας. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου και πάλι ο Σοβισλής με κοντινή προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ του Λεζάκη έκανε το 3-0. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο πρώτο μέρος ο ΠΑΣ είχε μερικές ακόμα πολύ καλές στιγμές με τους Σολάκη, Λεζάκη και Μπάγα. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τον Μωυσιάδη να πετυχαίνει το τελικό 4-0 μετά από σέντρα ακριβείας του Σολάκη.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΟΥΦΑΣ, ΚΕΣΙΔΗΣ, ΣΟΒΙΣΛΗΣ, ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ (ΛΑΓΚΟΣ), ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΜΠΑΓΑΣ (ΤΣΩΤΣΟΣ), ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ (ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ), ΛΕΖΑΚΗΣ, ΣΟΛΑΚΗΣ