Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2018

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΣ...

...που νίκησε με σκορ 2-0 την Ελλάς Α. Καλλινίκης με δύο γκολ που πέτυχε ο Κώστας Ποντίκης ένα σε κάθε ημίχρονο. Οι παίχτες του ΠΑΣ χωρίς να πιάσουν ιδιαίτερα καλή απόδοση δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες στο 1ο μέρος κυρίως με τους Λεζάκη και Ποντίκη ενώ οι φιλοξενούνοι είχαν μία καλή φάση με κεφαλιά του Ιωαννίδη. Στην επανάληψη οι παίχτες του ΠΑΣ έχασαν ακόμα περισσότερες ευκαιρίες με τους Λεζάκη, Ποντίκη Δάικο και Κυρκόπουλο που δεν μπόρεσαν να σημειώσουν κάποιο επιπλέον τέρμα. Την πρώτη του συμμετοχή με το Ανδρικό τμήμα του ΠΑΣ Φλώρινα πραγματοποίησε ο αρχηγός του Παιδικού τμήματος της ομάδας Στέφανος Δήμτσιος που είναι ο 3ος ποδοσφαιριστής γεννημένος το 2003 που παίρνει το βάπτισμα του πυρός στην 1η ομάδα. Η επόμενη αγωνιστική θα βρει τον ΠΑΣ να ταξιδεύει στο Βαρικό για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Διαγόρα ενώ το ερχόμενο Σάββατο το βράδυ θα πραγματοποιηθεί η 4η χοροεσπερίδα του συλλόγου στο κέντρο δεξιώσεων Ι.Ν. Χρυσοχοϊδης.