Δευτέρα 9 Μαρτίου 2009

ΕΥΚΟΛΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΙΚΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΑΞΙΟΜΑΧΟ ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟ

Με δύο γρήγορα γκολ στο 1ο εικοσάλεπτο του παιχνιδού ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ επικράτησε της ομάδας του Άργους, αφού εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την ανωτερότητά της στις στημένες φάσεις. Έτσι μόλις στο 6ο λεπτό μετά από κόρνερ του Κίλλη, ο Γιαζιτζόγλου με κεφαλία έγραψε το 0-1. Ενώ σε μια φάση ¨καρμπόν¨ στο 20ο λεπτό ο Παντελής Ιωαννίδης και πάλι με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Από το σημείο εκείνο και πέρα το παιχνίδι έγινε αναίτια δυνατό με τους παίχτες της γηπεδούχου ομάδας να γίνονται ιδιαίτερα σκληροί και πολλές φορές αντιαθλητικοί. Ευτυχώς ο αγώνας έληξε χωρίς παρατράγουδα και η ομάδα του ΠΑΣ διατήρησε την διαφορά της με τους πρωτοπόρους, διατηρώντας παράλληλα τις όποιες μαθηματικές ελπίδες της απομένουν για τον τίτλο.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΜΥΛΩΝΑΣ, ΤΣΑΓΚΑΛΙΔΗΣ, ΚΙΛΛΗΣ, ΜΑΝΟΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Π., ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Γ (ΦΑΡΜΑΚΗΣ), ΤΑΝΤΣΗΣ, ΤΖΙΩΡΑΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΣΑΒΒΙΔΗΣ), ΓΙΑΖΙΤΖΟΓΛΟΥ (ΜΠΑΓΑΣ)