Κυριακή 10 Μαΐου 2009

Νικηφόρα έκλεισε η σεζόν

Νίκη με σκορ 3-0 ήταν το αποτέλεσμα του τελευταίου αγώνα για τον ΠΑΣ, για τη φετινή χρονιά, με αντίπαλο την Σιάτιστα. Ο αγώνας κύλησε πολύ ήρεμα και χωρίς την παραμικρή ένταση αφού και οι δύο ομάδες δεν είχαν κάτι να αποδείξουν.
Μόλις στο 5ο λεπτό ο Τζίωρας από καλή θέση πλάσαρε εύστοχα τον τερματοφύλακα της Σιάτιστας εκμεταλλευόμενος την άψογη κάθετη πάσα του Αναστασιάδη. Στο 2ο ημίχρονο ο Μπαμπάρης με ατομική προσπάθεια διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΣ, ενώ λίγο αργότερα ο Ιωαννίδης Γ. με κεφαλιά έκλεισε το σκορ.
Οι παίχτες του ΠΑΣ θα έχουν μεσοβδόμαδα την τελευταία του συνάντηση για τη φετινή χρονιά, για να πάρουν εν συνεχεία την καλοκαιρινή τους άδεια.
Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΜΥΛΩΝΑΣ, ΓΙΑΖΙΤΖΟΓΛΟΥ, ΤΑΝΤΣΗΣ, ΜΑΝΟΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Π., ΚΙΛΛΗΣ (ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ), ΜΠΑΓΑΣ, ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ (ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Γ.), ΦΑΡΜΑΚΗΣ (ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ), ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΤΖΙΩΡΑΣ