Κυριακή 22 Μαΐου 2011

ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ...

...από τον Ακρίτα Αχλάδας για τον ΠΑΣ με σκορ 2-1. Ο αγώνας είχε γιορτινή μορφή αφού οι γηπεδούχοι πανηγύριζαν την άνοδό τους στην Δ' Εθνική κατηγορία και είχαν τη δική τους φιέστα την οποία πήγαν να χαλάσουν οι νεαροί άσοι του ΠΑΣ πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση. Ο ΠΑΣ μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και είχε ένα καλό σουτ με τον Ποντίκη το οποίο εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας της Αχλάδας ενώ καλό σουτ του Φερεντίνου πέρασε λίγο άουτ. Γενικά ο ΠΑΣ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων μέχρι το 20ο λεπτό όταν ο Αναστασιάδης εκμεταλλεύτηκε ασυνεννοησία της άμυνας του ΠΑΣ και με αριστερό σουτ άνοιξε το σκορ. Στο 2ο μέρος ο ΠΑΣ και πάλι έτρεξε περισσότερο από τους αντιπάλους του και δημιούργησε 2-3 καλές φάσεις ιδιαίτερα με το σουτ του Κεσίδη έξω από την περιοχή. Στο 15ο λεπτό του 2ου μέρους οι παίχτες του ΠΑΣ αλλάξανε πολύ γρήγορα την μπάλα και ο Φερεντίνος με δυνατό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1. Πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ο διαιτητής έδωσε αυστηρό πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ίνδου και ο Λαζαρίδης ευστόχησε γράφοντας το τελικό 2-1.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΣΤΟΪΚΟΣ, ΜΑΛΕΣΑΝΓΚΟΣ (ΜΑΡΤΣΟΥΛΗΣ), ΚΩΤΣΟΥ, ΚΡΟΣΟΥΡΑΤΗΣ (ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ), ΙΝΔΟΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΚΡΟΚΑΡΗΣ, ΔΟΡΗΣ, ΠΟΝΤΙΚΗΣ, ΡΑΜΑ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ (ΚΕΣΙΔΗΣ)