Δευτέρα 22 Αυγούστου 2011

ΝΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΕΒΑΙΑ

Τη νίκη με σκορ 0-3 πήρε ο ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ στον πρώτο επίσημο αγώνα της χρονιάς αφού επικράτησε εκτός έδρας της Δάφνης Λεβαίας, ομάδα της 2ης κατηγορίας του τοπικού πρωταθλήματος της ΕΠΣ ΦΛ. Οι παίχτες του ΠΑΣ δεν έπιασαν την απόδοση των προηγούμενων φιλικών αγώνων και άνοιξαν το σκορ στο 35ο λεπτό όταν μετά από αποτυχημένο χτύπημα πέναλτι του Παλάντζα, η μπάλα έμεινε στη μικρή περιοχή της Δάφνης και ο ίδιος παίχτης με προβολή την προώθησε στα δίχτυα. Στο 68ο λεπτό ο Ίνδος με δυνατό σουτ στο ¨παράθυρο¨ διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΣ ενώ στο 75΄ ο Τσάκλης με προβολή μετά από χτύπημα κόρνερ του Μπάρδα έκλεισε τον δείκτη του σκορ. Ο ΠΑΣ είχε ακόμη μερικές καλές στιγμές με τους Παλάντζα και Δήμκο αλλά και δύο δοκάρια με τους Κωτόπουλο και Δόρη. Στην 2η μέρα του Κυπέλλου της ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ, την προσεχή Κυριακή, ο ΠΑΣ θα αντιμετωπίσει τον Δικ. Αετό Αγ. Παρασκευής που επικράτησε με σκορ 1-3 του Πελαργού ενώ τα φιλικά για τον ΠΑΣ θα συνεχιστούν την προσεχή Τετάρτη μέσα στο Αμμοχώρι με τον Απόλλωνα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΝΑΝΟΣ (ΚΩΤΣΟΣ), ΙΝΔΟΣ, ΤΣΑΚΛΗΣ, ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΔΟΡΗΣ, ΜΠΑΡΔΑΣ, ΚΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ (ΜΑΝΟΥΡΗΣ), ΔΗΜΚΟΥ (ΡΑΜΑ)