Κυριακή 28 Αυγούστου 2011

ΕΚΤΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ Ο ΠΑΣ

Μετά από κακή εμφάνιση και ήττα 0-2 από τον Δικέφαλο Αετό Αγ. Παρασκευής ο ΠΑΣ έμεινε εκτός συνέχειας του θεσμού του κυπέλλου της ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ. Οι παίχτες του ΠΑΣ δεν μπήκαν σε καμία περίπτωση στο ρυθμό του παιχνιδιού και αν και στο 1ο ημίχρονο είχαν κάποιες καλές στιγμές δεν έδειξαν έτοιμοι να κερδίσουν τον Αγώνα. Πρώτος ο Ίνδος δεν μπόρεσε από καλή θέση να σκοράρει και ακολούθησαν 2 χαμένες ευκαιρίες από τον Δήμκου μία με κεφαλιά και μία με λόμπα που δεν είχαν αίσια κατάληξη. Ο Παλάντζας στο 38ο λεπτό δεν σκόραρε από καλή θέση αφού το πλασέ του πήγε άουτ. Στο 2ο μέρος σε μια αδράνεια της άμυνας του ΠΑΣ και τραγικό λάθος του Τσουκαλά που έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ και στην συνέχεια ενώ η ομάδα του ΠΑΣ ανοίχθηκε σε μια αντεπίθεση και σε λάθος διώξιμο του Σιαμέτη ο Λάγκος με σουτ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Ο ΠΑΣ έχασε άλλη μια ευκαιρία να μειώσει και να μπει στο παιχνίδι όταν και πάλι ο Παλάντζας από ευνοϊκή θέση πλάσαρε άουτ.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΣΙΑΜΕΤΗΣ (ΜΑΝΟΥΡΗΣ), ΤΣΑΚΛΗΣ, ΙΝΔΟΣ, ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΔΟΡΗΣ, ΜΠΑΡΔΑΣ (ΡΑΜΑ), ΔΗΜΚΟΥ (ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ), ΚΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ