Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2011

2η ήττα με ανατροπή...

...εκτός έδρας από τον Ηρακλή Αρμενοχωρίου με σκορ 2-1. Οι παίχτες του ΠΑΣ μπήκαν καλύτερα στο αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 5ο λεπτό ο Γλούφτσης είχε δοκάρι από το ύψος του πέναλτι. Στο 12ο λεπτό μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Δήμκου από αριστερά ο Παλάντζας με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΣ. Από το 30ο λεπτό και έπειτα το Αρμενοχώρι ανέβασε στροφές και πίεσε χωρίς να καταφέρει να πετύχει κάτι καλό. Στο 2ο ημίχρονο το Αρμενοχώρι συνέχισε να πιέζει και ισοφάρισε στο 71΄μετά από κακή συνεννόηση του Τσουκαλά με τους αμυντικούς του ΠΑΣ. Στο 80ο λεπτό μετά από κακή χρήση του fair play οι παίχτες του Αρμενοχωρίου συνέχισαν τη φάση και ο Ιωαννίδης με γυριστό σουτ έκανε το τελικό 2-1.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΣΙΑΜΕΤΗΣ, ΛΙΤΑΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΝΑΝΟΣ (ΤΣΑΚΛΗΣ), ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΤΟΥΡΙΑΝΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ (ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ), ΚΩΤΟΠΟΥΛΟΣ (ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ), ΔΗΜΚΟΥ