Παρασκευή 27 Απριλίου 2012

ΔΙΠΛΟ ΣΩΤΗΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ

Μετά το εκτός έδρας 1-2 που ήρθε μάλιστα με ανατροπή εναντίον του Μακεδονικού Βεύης η ομάδα του ΠΑΣ κέρδισε και μαθηματικά την σωτηρία της στην μεγάλη κατηγορία της ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 2 αγωνιστικές πριν την λήξη του πρωταθλήματος. Ο ΠΑΣ μπήκε όπως πάντα δυνατά στον αγώνα και απείλησε με τον Παλάντζα όταν με προβολή δεν μπόρεσε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα μετά από ωραία κάθετη πάσα του ΡΑΜΑ στο 18ο λεπτό. Στο 23ο λεπτό ένα σουτ του Παλάντζα από τα 30 μέτρα αποκρούστηκε την τελευταία στιγμή πάνω στη γραμμή με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται πως η μπάλα πέρασε μέσα. Στην επανάληψη σε μία ανύποπτη στιγμή οι γηπεδούχοι κέρδισαν φάουλ και ο Κροκάρης με αριστοτεχνική εκτέλεση άνοιξε το σκορ. Οι παίχτες του ΠΑΣ δεν απογοητεύτηκαν συνέχισαν να πιέζουν και στο 78ο λεπτό ο Στεφανίδης σέντραρε από δεξιά και ο Φερεντίνος σηκώθηκε ψηλότερα από όλους στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ. Στο 84ο λεπτό ο Στεφνίδης κέρδισε φάουλ από δεξιά το εκτέλεσε ο Τάσκας και ο Παλάντζας ισοφάρισε για τον ΠΑΣ. Στις καθυστερήσεις του αγώνα  σε νέο φάουλ από το χώρο του κέντρου του γηπέδου ο και πάλι ο Τάσκας βρήκε το κεφάλι του Παλάντζα και μέσα σε έντονους πανηγυρισμούς γράφτηκε το τελικό 1-2.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, ΚΑΡΑΚΟΛΗΣ, ΜΗΝΟΣ, ΤΑΣΚΑΣ, ΛΙΤΑΣ , ΓΛΟΥΦΤΣΗΣ, ΙΝΔΟΣ (ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ), ΚΕΣΙΔΗΣ, ΡΑΜΑ (ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ), ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΜΠΑΡΔΑΣ (ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ)