Παρασκευή 9 Αυγούστου 2013

1ο φιλικό 1η νίκη για τον ΠΑΣ...

...με αντίπαλο τον Αίαντα Αμμοχωρίου με σκορ 0-5. H πρωταθλήτρια ομάδα του ΠAΣ ΦΛΩΡΙΝΑ παρουσιάστηκε αρκετά ανανεωμένη και με ένα κράμα έμπειρων και αρκετά ταλαντούχων νέων παιχτών επικράτησε του επίσης νεανικού Αίαντα. Ο Γυφτόπουλος άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΣ με εκτέλεση πέναλτι στο 7ο λεπτό μετά από ανατροπή του Τασόπουλου στην περιοχή.  Sto 29o λεπτό ο ίδιος παίχτης με κοντινή προβολή έκανε το 0-2 μετά από ωραία συνεργασία των Κατή, Ράμα και Τασόπουλου. Στο 36ο λεπτό και πάλι ο Γυφτόπουλος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-3. Στην επανάληψη οι δύο ομάδες χρησιμοποίησαν όλους τους παίχτες που είχαν στη διάθεσή τους χωρίς αυτό να ρίξει τους ρυθμούς του αγώνα και στο 64ο λεπτό ο Μανούρης έκανε το 0-4 όταν μετά από ωραίο συνδιασμό του ίδιου του Τσώτσου, του Ντώνου και του Δόρη ενώ το σκορ έκλεισε ο Παρίσης με σέντρα σουτ από δεξιά γράφοντας το τελικό 0-5.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΑΤΕΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΚΑΤΗΣ, ΡΑΜΑ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΗΝΟΣ
 στην συνέχεια χρησιμοποιήθηκαν για τον ΠΑΣ και οι: ΡΟΥΦΑΣ, ΝΤΩΝΟΣ, ΠΑΡΙΣΗΣ, ΜΑΝΟΥΡΗΣ, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΤΣΩΤΣΟΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΤΣΑΤΣΑΝΗΣ, ΔΟΡΗΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ