Κυριακή 25 Αυγούστου 2013

ΗΤΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

από την πρώτη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Φλώρινας με σκορ 4-0 από τον Μακεδονικό Αγ. Παντελεήμονα. Το νεανικό σχήμα που παρατάσσει τη νέα σεζόν ο ΠΑΣ δεν μπόρεσε να ανταγωνιστεί την ομάδα του Αγίου, που παρόλο τις αποτυχημένες προσπάθειες να πάρει κάποιους τίτλους τα τελευταία χρόνια αντί να αδυνατίζει παρουσιάζεται όλο και πιο δυνατός. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 10ο λεπτό με τον Παπαδόπουλο σε μία σύγχυση στα καρέ του ΠΑΣ μετά από ανύπαρκτο φάουλ που υπέδειξε ο βοηθός διαιτητή στον Γεωργόπουλο. Στο 17ο λεπτό ο ΠΑΣ έφτασε κοντά στην ισοφάριση με σουτ του Παπαδόπουλου Ν. να περνάει λίγο πάνω από το δοκάρι του Τζαραλή. Στο 32ο λεπτό ο Σκοπιανός φορ των γηπεδούχων διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του ενώ στο 2ο ημίχρονο παίχτες του Αγίου κατάφεραν να σκοράρουν άλλες δύο φορές. Ο ΠΑΣ δημιούργησε και έφτασε κοντά στο γκολ σε 3 περιπτώσεις στο 2ο ημίχρονο αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάτι θετικό για την ομάδα τους με τους Τασόπουλο, Γυφτόπουλο και Μήνο.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ (70΄ ΡΟΥΦΑΣ), ΝΤΩΝΟΣ (45΄ ΚΑΤΗΣ), ΤΑΤΕΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΑΜΑ (68΄ ΜΗΝΟΣ)