Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

ME 2 ΤΕΡΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ ΛΕΖΑΚΗ...

...ένα με κεφαλιά στην αρχή και ένα με τακουνάκι στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο ΠΑΣ Επικράτησε της Ελλάς Α. Καλλινίκης με σκορ 2-1 μέσα στο ΔΑΚ για το πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Φλώρινας. Οι παίχτες του ΠΑΣ Φλώρινα μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν την 1η τους ευκαιρία στο 6ο λεπτό όταν σουτ του Λεζάκη πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Ένα λεπτό αργότερα ο Πέτρου εκτέλεσε φάουλ και ο Γυφτόπουλος με κεφαλιά έχασε άλλη μία καλή ευκαιρία ενώ στο 8΄ αυτή τη φορά ο Πέτρου εκτέλεσε κόρνερ και ο Λεζάκη με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.  Στο 10ο λεπτό ατομική προσπάθεια και σουτ του Μήνου έπιασε ο Μουσταφα. Οι φιλιξενούμενοι στο 18ο λεπτό έκαναν αισθητή την παρουσία τους όταν ο Μπαλάκας σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά έδιωξε με υπερένταση ο Ηλιόπουλος. Στο 38ο λεπτό οι Γυφτόπουλος - Λεζάκης άλλαξαν ωραία την μπάλα και αυτή ήρθε πάλι στον 1ο που με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. Στο 41ο λεπτό ο Ράμα μπήκε στην περιοχή από αριστερά και έδωσε στον Μήνο που με προβολή έστειλε την μπάλα πάνω στον Μουσταφά. Στο 58ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με κεφαλιά του Ιωαννίδη Π. μετά από εκτέλεση φάουλ του Ιωαννίδη Σ. Στο 81ο λεπτό ο Κυρκόπουλος σούταρε δυνατά αλλά έδιωξε ο Μουσταφά, ενώ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κυρκόπουλος και πάλι έφερε την μπάλα στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής και ο Λεζάκης με τακουνάκι έκανε το τελικό 2-1.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΟΥΦΑΣ (78΄ ΤΑΤΕΣ), ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΠΕΤΡΟΥ, ΜΗΝΟΣ (44΄ ΔΟΡΗΣ), ΡΑΜΑ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ. (65΄ ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ), ΛΕΖΑΚΗΣ