Κυριακή 2 Μαρτίου 2014

ΜΕ ΝΙΚΕΣ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΠΑΙΔΙΚΟ & ΠροΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ

Οι παίδες του ΠΑΣ Φλώρινα αν και παρουσιάστηκαν με αρκετές ελλείψεις πέρασαν το εμπόδιο του Βόρρα Αμυνταίου επικρατώντας εκτός έδρας με σκορ 0-1. Ο Σελεμίδης με σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 43ο λεπτό. Ενώ από 2 καλά σουτ είχαν και οι Λιάσος,  Αποστολίδης και Χρυσχοϊδης.

Στο πρωτάθλημα των ΠροΠαίδων ο ΠΑΣ επικράτησε του Μ.Αλ.Αετού με σκορ 0-9. Για τον ΠΑΣ με τον Μαργαρίτη να ανοίγει το σκορ μετά από σέντρα του Τασομηνόπουλου μόλις στο 1ο λεπτό. Στο 18΄ σε νέα σέντρα του Τασομηνόπουλου ο Κοκαρόπουλος με κοντινό πλασέ έκανε το 0-2. Στο 22΄ ο Τασομηνόπουλος αυτή την φορά πέτυχε γκολ μετά από ατομική προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 23΄ και 25΄ ο Κοκαρόπουλος πέτυχε 2 γκολ το ένα με σουτ έξω από την περιοχή και το άλλο με διαγώνιο σουτ μέσα από αυτή πετυχαίνοντας χατ-τρικ. Στο 35ο Λιασόπουλος μπήκε στον πίνακα τον σκόρερ. Στο 37ο λεπτό ο Ρίμπας έβγαλε σε καλή θέση τον Τσαρλίκη που δεν αστόχησε ενώ στο 45΄ οι δύο άλλαξαν θέση με τον πρώτο αυτή τη φορά να χρίζεται σκόρερ. Το τελικό σκορ έκλεισε με απ'ευθείας αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ του Κων/νίδη.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΣ (ΠΑΙΔΙΚΟ): ΚΟΥΣΙΑΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΓΩΓΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΤΖΕΤΖΗΣ, ΓΑΖΕΑΣ

ΠροΠΑΙΔΙΚΟ: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΚΕΝΔΕΡΗΣ, ΠΑΝΟΥ, ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΜΠΑΚΑΛΗΣ, ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΙΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΡΙΜΠΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΑΡΛΙΚΗΣ