Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

ΜΕ ΤΡΙΑ ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΟΥ ΠΑΣ...

...έληξαν οι διεθνείς φιλικές αναμετρήσεις με την ομάδα Talent Bitola που πραγματοποιήθηκαν το πρωί της Κυριακής στο γήπεδο του Παπαγιάννη. Οι ΠΑΙΔΕΣ του ΠΑΣ επικράτησαν με σκορ 2-0 των γειτόνων με τους Χρυσοχοϊδη και Λιάσο να πετυχαίνουν τα τέρματα για την ομάδα μας. Το ΠροΠαιδικό τμήμα με τον Κοκαρόπουλο να έχει μεγάλα κέφια και να δίνει τρεις φορές την τελική πάσα με δύο γκολ με πλασέ του Γροσδάνη στο 1ο ημίχρονο και μία στον Τσαρλίκη στο δεύτερο να κάνει το τελικό 3-0 με διαγώνιο σουτ. To τμήμα Junior του ΠΑΣ πέτυχε μεγάλη νίκη με ανατροπή αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με σκορ 0-4 αλλά στην επανάληψη με ιδιαίτερο πάθος οι παίχτες του ΠΑΣ  πέτυχαν εφτά γκολ (Ντούρος3, Γκινούδης2, Ραχωβίτσας, Τριγωνίδης) κάνοντας μέσα σε πανηγυρισμούς το τελικό 7-4.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΣ:
ΠΑΙΔΙΚΟ (1999-00):  ΚΟΥΣΙΑΣ, ΓΙΩΣΗΣ Δ., ΠΕΡΣΙΔΗΣ, ΓΚΟΥΛΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ, ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ, ΓΑΖΕΑΣ, ΠΑΛΙΑΡΗΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ

ΠροΠΑΙΔΙΚΟ (2001-02): ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ Ε., ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ Χ., ΙΩΑΝΝΟΥ, ΤΑΣΟΜΗΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΚΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΙΚΤΑΠΑΝΙΔΗΣ, ΓΡΟΣΔΑΝΗΣ, ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΡΙΜΠΑΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ Ι., ΤΣΑΡΛΙΚΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ

JUNIOR (2003-04): ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ Α., ΚΕΒΡΕΚΙΔΗΣ Γ., ΣΑΠΟΥΝΑΣ, ΓΚΙΝΟΥΔΗΣ, ΝΤΟΥΡΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΑΧΩΒΙΤΣΑΣ, ΠΕΤΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΝΑΟΥΜ, ΓΙΩΣΗΣ Χ., ΜΠΟΥΤΑΚΗΣ, ΤΡΙΓΩΝΙΔΗΣ, ΚΩΝ/ΝΙΔΗΣ Λ., ΓΩΓΟΣ