Κυριακή 2 Μαρτίου 2014

ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΑΜΜΟΧΩΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ...

...Φλώρινα με σκορ 3-2 στα πλαίσια του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Φλώρινας. Η ομάδα του ΠΑΣ παρουσιάστηκε με πολλές ελλείψεις αλλά έδειξε ότι διαθέτει βάθος και σίγουρα πολύ μέλλον αφού αγωνίστηκε με πολλούς ποδοσφαιριστές που μέχρι πέρυσι αγωνίζονταν στο παιδικό πρωτάθλημα. Την πρώτη καλή στιγμή του αγώνα είχε ο ΠΑΣ μάλιστα όταν ο Τασόπουλος στο 13ο λεπτό έβγαλε σε πλάγια θέση τον Γυφτόπουλο που σέντραρε από αριστερά με τον Κυρκόπουλο να πλασάρει άουτ πιεζόμενος. Οι γηπεδούχοι στο 28ο λεπτό είχαν κεφαλιά του Ρωμαίου στο δοκάρι και τρία λεπτά αργότερα σουτ του Δήμτση και πάλι δοκάρι. Στο 37ο λεπτό ο ΠΑΣ απάντησε στα δοκάρι με σουτ φάουλ του Τσιρώνει στο οριζόντιο. Στο 39ο λεπτό ο Ρωμαίος με φάουλ άνοιξε το σκορ. Ο ΠΑΣ κατάφερε να ισοφαρίσει με σουτ στην κίνηση του Κυρκόπουλου μετά από πάσα του Τασόπουλου στο 53΄. Στο 76ο λεπτό ατομική προσπάθεια του Ιωαννίδη που έδωσε στο Δαλάκη για το 2-1. Ένα λεπτό αργότερα ο ΠΑΣ ισοφάρισε και πάλι όταν σε σουτ του Τσιρώνη και ασταθή απόκρουση του Πετίδη ο Τασόπουλος από κοντά έκανε το 2-2. Στο 80΄ σε εκτέλεση φάουλ του Σιαμπανίδη, ο Σεκκουλίδης πέτυχε αυτόγκολ στην προσπάθεια του να απομακρύνει την μπάλα με το κεφαλί κάνοντας το τελικό 3-2.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ (30΄ ΔΟΡΗΣ), ΡΟΥΦΑΣ, ΣΕΚΚΟΥΛΙΔΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΠΕΤΡΟΥ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΑΜΑ (63΄ΠΑΡΙΣΗΣ), ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ (81΄ ΤΣΩΤΣΟΣ)