Κυριακή 30 Μαρτίου 2014

Νίκη στο "βαρύ" ΔΑΚ για τον ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ...

...έναντι του Αίαντα Αμμοχωρίου με σκορ 5-1 στα πλαίσια του Πρωταθλήματος της ΕΠΣ Φλώρινας. Η ομάδα του ΠΑΣ εμφανίστηκε για άλλη μία φορά με ένα κράμα έμπειρων και αρκετών νεαρών ποδοσφαιριστών και μπήκε δυνατά στο παιχνίδι ανοίγοντας το σκορ στο 6ο λεπτό με προβολή του Γυφτόπουλου σε σέντρα του Λεζάκη. Στο 10ο λεπτό ο Λεζάκης μετά από κάθετη πάσα του Κυρκόπουλου μπήκε μόνος του στην περιοχή και πλάσαρε για το 2-0. Οι  φιλοξενούμενοι στο 15ο λεπτό μείωσαν με διαγώνιο σουτ του Μεταξά μέσα από την περιοχή σε 2-1. Από το σημείο εκείνο και πέρα οι παίχτες του ΠΑΣ έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τον Λεζάκη 2 φορές αλλά και τους Κυρκόπουλο, Γυφτόπουλο για να φτάσουμε στο 57΄ όπου ο Γυφτόπουλος στο ίδιο λεπτό είχε δοκάρι μετά από πάσα του Τασόπουλου και γκολ μετά από πάσα του Λεζάκη για το 3-1. Στο 75΄ ο Παρίσης έδωσε στον Λεζάκη που με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 4-1. Στο 80΄ και 81΄ είχαμε άλλες δύο καλές στιγμές με τον Αντωνιάδη που πέρασε ως αλλαγή για να φτάσουμε στο 89΄ όπου ο Τασόπουλος με ατομική προσπάθεια ξεμαρκαρίστηκε και με δυνατό σουτ έκανε το 5-1. Στον αγώνα έκαναν την πρώτη τους επίσημη συμμετοχή με το ανδρικό τμήμα του ΠΑΣ Φλώρινα άλλοι δύο νεαροί ποδοσφαιριστές ο προερχόμενος από τα τμήματα υποδομής Αποστολίδης Αναστάσιος που είναι και αρχηγός του Παιδικού τμήματος και ο νεοαποκτηθείς τερματοφύλακας Βύρων Σίσης που ήρθε στην ομάδα στη μεταγραφική περίοδο του χειμώνα.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ: ΝΑΛΠΑΝΤΙΔΗΣ (75΄ ΣΙΣΗΣ), ΡΟΥΦΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΛΙΚΡΟΥΣΗΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ (65΄ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ), ΠΕΤΡΟΥ, ΠΑΡΙΣΗΣ, ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΕΖΑΚΗΣ (75΄ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ), ΚΥΡΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΩΤΣΟΣ